Anaokulu projesine GEKA desteği - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Anaokulu projesine GEKA desteği

Anaokulu projesine GEKA desteği

Milli Eğitim Müdürlüğünün “Sürdürülebilir Yaşam Yolunda Anaokulları” projesi GEKA’dan teknik destek alacak.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Haziran 2017 Perşembe, 16:08

“Sürdürülebilir Yaşam Yolunda Anaokulları” protokolü Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan tarafından Teknokent’te imzalandı.

Protokol imza töreninde konuşan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Hayata geçireceğimiz projemizle haziran ayı içinde gerçekleşecek 3 günlük bir eğitim verilecektir. 57 Bağımsız Anaokulu müdürümüzün katılacağı bu eğitimlerin konusu sürdürülebilirliktir. GEKA Teknik Destek kapsamında Okul öncesi eğitim kurumları müdürlerinin alacak olduğu bu eğitimle, okullarının mevcut durumları analiz edilecek, sürdürülebilirlik konusunda bilgilendirilecek, okullarındaki çevre bilinci oluşturmaya yönelik uygulamalar irdelenecek ve nasıl daha sürdürülebilir bir kurum oluşturabilecekleri üzerine bilgilendirmeler ve fikir alışverişleri yapılacaktır” dedi.

Projenin nasıl doğduğuna değinen Oğuz, “Okul öncesi eğitim kurumlarının hem kağıt işlerini içeren faaliyetlerinin çok olması hem de çocuklara yemek hizmetinin sunulması dolayısı ile organik ve inorganik atık miktarlarının çok olması projenin çıkış fikri oldu. Bu doğrultuda eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesi esnasında anaokullarında sürdürülebilirlik ve ekolojik ayak izi önem arz etmektedir. Okullarında yapılan sürdürülebilirlik çalışmalarının niteliğinin belirlenmesi amacıyla, bağımsız anaokulu müdürlerine ‘Anaokulu Sürdürülebilirlik Anketi’ uygulandı. Anket sonucuna göre eğitim ihtiyaçları belirlenmiş ve eğitim programı hazırlandı” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı