Okul güvenliği masaya yatırıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Okul güvenliği masaya yatırıldı

Okul güvenliği masaya yatırıldı

Yeni eğitim-öğretim yılının açılmasına sayılı günler kala, okullarda alınan güvenlik önlemleri Vali Hasan Karahan başkanlığında gerçekleştirilen geniş katılımlı toplantıda masaya yatırıldı. Toplantıda güvenli okul için yapılması gerekenler ele alındı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Eylül 2017 Cuma, 15:28

15 Temmuz Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıya Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, kaymakamlar, daire müdürleri, okul müdürleri, muhtarlar, okul servisi yetkilileri ile ilgililer katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Emniyet Müdür Yardımcısı Erdinç Gündüz, okullarda alınan ve alınacak olan güvenlik önlemleri hakkında katılımcılara sunum eşliğinde bilgi verdi.

Vali Hasan Karahan, okul güvenlik toplantısında amaçlarının toplumun tüm kesimlerinin bu konuya ilgisini ve hassasiyetini arttırmak olduğunu belirterek, “18 Eylül Pazartesi gününden itibaren yeni eğitim öğretim yılı başlayacak. Toplumun tüm kesimlerinin bu konuda ilgisini, hassasiyetini arttırmak ve dikkatini çekmek anlamında ülke genelinde seferberlik havasında bu toplantılar düzenlendi. Şartlar ne olursa olsun, bizler eğitimin kalitesini en iyi şekilde en üst seviyede sağlamak zorundayız. Çözülmeyecek meselemiz yok. Adım adım tüm sorunları çözeceğiz” dedi.

Denizli’nin eğitimin her alanında Türkiye’ye örnek bir şehir olduğunu vurgulayan Vali Karahan, “Temennimiz, bu örnek ve öncü olma durumun artarak devam etmesi. Bu konuda, kaymakamlıklarımız, belediyelerimiz, muhtarlarımız, velilerimiz, servisçilerimiz, kantincilerimiz ve tüm katılımcıların teşekkürü hak ettiklerini söylemek istiyorum. Asıl teşekkürü de öğrencilerimizi geleceğe hazırlanmasında en büyük paya sahip olan öğretmenlerimiz, okul idarecilerimiz ve velilerimize yapmak istiyorum. Ülkemizde hayırseverlerin en fazla okul yaptığı İl sanıyorum Denizli. Bu vesileyle hayırseverlerimize de eğitime verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum. Devletimizin de bu konuda İlimizde çok ciddi yatırımları ve katkıları var. İstatistik rakamları açıklanmıyor ama biz inanıyoruz ki Denizli eğitimde başarı sıralamasında ilk 5’de. Bu bizi sevindiriyor” dedi.

Toplantıda katılımcılar, eğitim-öğretim yılı boyunca yaşanan sıkıntılar hakkında bilgiler verdi. İfade edilen sıkıntıların çözüm yolları görüşüldü.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı