REKLAMI GEÇ

‘Ar-Ge Günleri’ne trenle geldi

‘Ar-Ge Günleri’ne trenle geldi

Pamukkale Üniversitesi’nde “5. Teknoloji ve Ar-Ge Günleri” başladı. Rektör Bağcı, etkinliğin yapıldığı salona “Gara Tren” adlı akülü trenle geldi. Fuaye alanında açılan stantları ise elektrikli bisikletle gezdi.

/ DENİZLİHABER / 1 Ekim 2013 Salı, 16:48

Pamukkale Üniversitesi,2013 yılını Ar-Ge yılı olarak ilan etti. Pamukkale Üniversitesi, büyük bir katılımla “5. Teknoloji ve Ar-Ge Günleri”ni başlattı.

PAÜ Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, Pamukkale Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Hasalettin Deligöz, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili, dekanlar, öğretim elemanları, firma temsilcileri ve öğrenciler katıldı.
denizli-ar-ge-gunleri-basladi-ic

TRENLE GELDİ BİSİKLET İLE GEZDİ
Rektör Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, etkinliğin yapıldığı kongre merkezine “Gara Tren” adlı akülü trenle geldi. Rektör Bağcı’nın kullandığı trenin vagonlarında ise kongrenin organizasyon ekibi yer aldı. Kampüste uzun süre dolaşan Rektör Bağcı, fuaye alanında açılan stantları ise elektrikli bisikletle gezdi.

“TEKNOKENTTE 62 FİRMA 126 ÇALIŞAN VAR”
Kongrenin açılışında konuşan Pamukkale Teknokent Genel Müdürü Doç. Dr. Hasalettin Deligöz, 4. yılındaki Pamukkale Teknokent’in 20 yaşındaki Pamukkale Üniversitesi ve 40 yıllık Denizli sanayisinin tecrübesiyle hızlı bir büyüme sağladığını belirterek, şu an itibariyle 62 firma ve 126 çalışanıyla faaliyetlerini sürdürdüğünü söyledi.

“50 ÜNİVERSİTE ARASINA GİRDİK”
Pamukkale Teknokent’in her geçen gün başarılı çalışmalara imza attığını belirten Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağcı, “2004 yılında rektör yardımcılığım döneminde başlattığımız Teknokent ve Kuluçka Merkezi çalışmalarının sonuçlarını alıyoruz. O nedenle çok gururluyum. Teknokent üzerinde son 2.5 yılda önemli çalışmalar yaptık. Bu süre zarfında Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın girişimci 50 üniversite arasına girdik. 62 firma ile 5 milyon TL bilgi satışını gerçekleştirdik. Pamukkale Üniversitesi olarak 1992 yılında kurulan üniversiteler içinde Teknokent anlamında değerlendirdiğimizde birinci olduk” dedi.

Bağcı konuşmasını şöyle devam etti: “Üniversitemiz öğretim üyeleri ve öğrencilerinin bu noktada performansı oldukça yüksekti. En kısa zamanda Üniversite-Sanayi İşbirliği Araştırma ve Uygulama Merkezi’ni Teknokent çatısı altında kuracağız. Öğretim üyelerimizin kuracağı birlikler ve yapacağı danışmanlıklarla, öğrencilerin de yapacağı projelerle hep birlikte bölge, sanayi ve üniversite olarak biz de ilk sıralarda varız diyeceğiz. Pamukkale Üniversitesi olarak ülkenin en gözde üniversitesi olmak için çalışıyoruz.”

Konuşmaların ardından Keiretsu Forum İstanbul Genel Müdürü Aslı Gözören “Nitelikli yatırım fırsatı yaratan kapsamlı ortaklık” konulu konferans verdi.
Üç gün sürecek etkinlikte alanlarında uzman kişiler tarafından doğalgaz, jeotermal, hidroelektrik, rüzgar ve güneş enerjisi yatırımları ile ekonomik destekler konularında konferanslar verilecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı