Destekleme kurslarından 7 bin 228 öğrenci yararlanıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Destekleme kurslarından 7 bin 228 öğrenci yararlanıyor

Destekleme kurslarından 7 bin 228 öğrenci yararlanıyor

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 2014 yılında başlatılan bir uygulamayla hayata geçen destekleme ve yetiştirme kurslarının yaz dönemi bölümü başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Temmuz 2019 Çarşamba, 15:46

Yaz dönemi Destekleme ve Yetiştirme Kursları başladı. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz Ahmet Yesevi Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde kursa başlayan öğrencileri ziyaret etti. Ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin derslerinde başarılarını artırmak ve sınavlara hazırlamak üzere açılan Yaz Dönemi Ücretsiz Destekleme ve Yetiştirme Kursları’ndan 7 bin 228 öğrencinin yararlandığı belirtildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konu hakkında, “İlimizde 2019 yılı yaz döneminde 124 kurs merkezimizde 137 öğretmenimiz 7 bin 228 öğrencimize kurs verecekler.  01 Eylül 2019 tarihine kadar sürecek olan kurslarımızın çocuklarımızın akademiksel başarılarının artırılmasında büyük katkısı oluyor.  Eğitimciler olarak başlıca görevimiz öğrencilerimizi hayata hazırlamaktır. Onları her yönden donanımlı birer birey yapabilmemiz için; okuyan ve araştıran nesiller olarak yetiştirmemiz boynumuzun borcudur.  Kamuoyunun da bildiği üzere sınav sistemlerinde açık uçlu sorular karşımıza çıkıyor.  Bu durumda başarının tek anahtarı çok okumaktan geçiyor. İlimizin başarısı her geçen gün daha da yükselmektedir. Buradan tüm eğitimcilerimizi tebrik ediyorum. Her biri özveri ile çocuklarımızı geleceğe hazırlamaktadırlar” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı