Denizli’de Kovid-19 nedeniyle kapalı okul yok - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de Kovid-19 nedeniyle kapalı okul yok

Denizli’de Kovid-19 nedeniyle kapalı okul yok

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici 2021-2022 eğitim-öğretim yılı çalışmaları değerlendirme toplantısı gerçekleştirdi. Toplantıda konuşan Ekici, “Bugün itibariyle ilimizde tüm sınıfları kapalı olan hiçbir okul bulunmamaktadır” dedi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Kasım 2021 Salı, 17:15

Toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları Mustafa Özevcimen, Hüseyin Başgün ve Ragıp Çelik,  İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ile  İlçe Milli Eğitim Müdürleri katıldı.

Yüz yüze eğitimde 8 haftalık süreci geride bıraktıklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında “Salgın döneminde yüz yüze eğitimin başlaması adına  bakanlığımızın aldığı tedbirler doğrultusunda ilimizde de yaz dönemi tüm çalışmalarımızı tamamlamıştık. Eğitim-öğretimin devam ettiği süreçte de tedbirlerimizi üst düzeyde tutmaktayız. Tüm bu süreçlerin yönetilmesi ve devam ettirilmesindeki gayretlerinizden dolayı eğitim yöneticilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

DENİZLİ’DE KAPALI OKUL YOK

Bugün itibariyle kentte tüm sınıfları kapalı olan hiçbir okulun bulunmadığını dle getiren Ekici, “Kovid – 19 tedbirleri ve dikkat edilmesi gereken hususlar, Bakanlığımız ve Sağlık Bakanlığının ilgili yazıları ve oluşturulan algoritmalarla okul müdürlüklerimizce titizlikle takip ediliyor. Başarılı bir süreç yönetimi ile yüz yüze eğitimin kesintiye uğramaması adına yönetici, öğretmen ve velilerimiz ilimizde  adeta seferber olmuş bir durumdadır” diye kouştu.

MEB KAYNAK SAĞLIYOR

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda tüm sınıf ve kademelere ücretsiz yardımcı kaynak desteği sağladığını dile getiren Ekici, “Yardımcı Kaynaklar modülü ile okulöncesinden liseye kadar tüm öğrencilere yönelik kaynaklar Bakanlığımızca öğretmen ve öğrencilerimizin hizmetine sunuldu. Her ay yeni  binlerce kaynak soru  http://yardimcikaynaklar.meb.gov.tr adresinden yayınlanıyor” diye konuştu.

Yorumlar

Ahmet Kazım   -  Bağlantı 3 Kasım 2021, 18:28

Keşke okullara temizlik malzemesi de verseniz de çocuklar temizliğini yapsa.Hep hamaset iş yok.2 yıldır okullar kapalı.Çoçuklardan sürekli temizlik parası istiyor müdürler.Devlet bu kadar aciz mi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı