Denizli'de LGS başarısı, 5 öğrenci tam puan çıkardı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’de LGS başarısı, 5 öğrenci tam puan çıkardı

Denizli’de LGS başarısı, 5 öğrenci tam puan çıkardı

Liselere Geçiş Sınavı (LGS) sonuçları açıklandı. Ülke genelinde 97 öğrencinin tam pan çıkardığı sınava Denizlili öğrenciler damgasını vurdu. Denizli’den 5 öğrenci LGS’de tüm sorulara doğru yanıt verdi, 500 tam puan aldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 1 Temmuz 2021 Perşembe, 16:53

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, LGS sonuçlarının atıklanmasının ardından Denizli’nin elde ettiği başarıyı paylaştı.

Türkiye genelinde 97 öğrencinin tam puan alarak birinciliği paylaştığını belirten Ekici, Denizli’de 5 öğrencinin tüm soruları doğru cevap verdiğini ve tam puan alarak büyük bir başarıya imza attığını söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Biz bu başarıya bakarken sadece 8. sınıf odaklı bakmıyoruz. Başarıya öğrencilerimizin eğitim hayatlarına başladıkları günden itibaren gelen bir süreç olarak bakıyoruz. Bu süreçte anaokulundan başlayıpta, ilkokulu ve devamında ortaokulda öğrencilerimizin üzerinde emeği olan tüm öğretmenlerimizi özverisi ve başarısı olarak görüyoruz. Siz değerli öğretmenlerimizin huzurunda ilimizdeki yaklaşık 15 bin öğretmenimizi tebrik ediyor saygı ile selamlıyorum. Şuna inanıyorum ki biz bir olursak ve birbirimize destek olursak, hep birlikte eşgüdüm içerisinde kollektif çalışma ile başarıya ulaşabiliriz. Bugün ki geldiğimiz noktada da bunu çok iyi gördük” dedi.

Denizli’nin eğitim alanındaki başarıları ile her daim ön planda olduğunu anlatan
Ekici, “Biz eğitimciler başarıyı sadece 500 tam puan alan öğrencilerimizle değerlendirmiyoruz. Genel başarıya bakıyoruz. Sonuçların açıklanması sonrası başarı sıramalarında virgülden sonraki rakamları konuşuyoruz. İlimizin standartlaşmış bir başarısı var. Bu başarı öğrencisinden tutun, öğretmeni, velisi, hayırseverleri ve sivil toplum kuruluşlarımızın hepisinin ortak çalışmasının eseridir.

Denizli olarak; içinde bulunduğumuz salgın sürecinde geleceğimiz olan çocuklarımızın en iyi eğitimi alabilmeleri için çok çalıştık. Öğretmenlerimiz kesintisiz her gün uzaktan eğitim ve yüz yüze eğitimin olduğu dönemlerde özveri içerisinde her bir öğrencisine ulaştı. Bugünde bu verilen emeklerin başarısını konuşuyor olmak bizleri gururlandırıyor. Başarıda emeği olan herkesi saygı ve sevgi ile selamlıyorum” dedi.

Yorumlar

hehebizdeyedik   -  Bağlantı 2 Temmuz 2021, 08:13

parayı veren düdüğü çalar yani..

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı