Denizli’den TÜBİTAK desteği alan proje sayısı artıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’den TÜBİTAK desteği alan proje sayısı artıyor

Denizli’den TÜBİTAK desteği alan proje sayısı artıyor

Denizli’de, TUBİTAK desteği alan proje sayısı geçen yıla oranla üç kat arttı. 2016-2017’de 38 olan proje sayısı, 2017-2018 döneminde 106’ya yükseldi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Aralık 2017 Cuma, 17:32

TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarlarını Destekleme Programında Denizli’den yapılan proje başvurularında destek alan proje sayısı geçen yıla göre üçe katlandı. 2016-2017 eğitim öğretim yılında TÜBİTAK tarafından destek alan proje sayısı 38 iken 2017-2018 eğitim öğretim yılında bu sayı 106’ya yükseldi.

Başvuru sayısı ve destek almaya hak kazanan proje sayısında oldukça önemli miktarda artış sağlandığını belirten Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Okullarımız tarafından yapılan proje başvurularının çok büyük oranda destek alması bizleri sevindirmiştir. Geçen yıla göre destek alan proje sayımız yaklaşık üç kat artmıştır. Bu oldukça önemli bir artış olmakla birlikte gelecek yıllarda da bu sayının artarak devam edeceğini umuyoruz. Öğretmen ve öğrencilerimizin azimli çalışmaları ile bilime verdiğimiz önemin meyvelerini toplamak bizleri gururlandırıyor. Projelerde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Müdür Oğuz, TUBİTAK tarafından destek alan proje sayısının artışında Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Çayeli Eğitim Fakültesi Dekanı ve TÜBİTAK Bilim Toplum Projeleri Düzenleme ve Denetleme Kurulu üyesi Prof.Dr. Mehmet Küçük’ün Denizli’de verdiği seminer ile TÜBİTAK İl Temsilcisi Pamukkale Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Serkan Sevim’in üstün gayretlerinin çok önemli katkısı olduğunu belirtti.

5 – 12. sınıf öğrencilerinin öğretim programı çerçevesinde ve kendi ilgi alanları doğrultusunda belirledikleri konular üzerine araştırma yaparak araştırmalarının sonuçlarını sergileyebilecekleri ve eğlenerek öğrenebilecekleri bir ortam sunan ve proje başına 5 bin lira destek verilen TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarları, 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı için, 18 Nisan 2018– 1 Haziran 2018 tarihleri arasında bir veya iki gün olacak şekilde her okulun kendi sınırları içerisinde gerçekleştirilecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı