Denizlili ve Avrupalı gençler ‘Gök: Ortak çatımız’ projesinde Denizli’de buluştu - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizlili ve Avrupalı gençler ‘Gök: Ortak çatımız’ projesinde Denizli’de buluştu

Denizlili ve Avrupalı gençler ‘Gök: Ortak çatımız’ projesinde Denizli’de buluştu

Merkezefendi Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi’nin öncülüğünde hazırlanan ve Avrupa Birliği Erasmus projesine dahil edilen 4 ülkenin katıldığı ‘Gök: Ortak Çatımız’ projesi Denizli’de başladı. Astronomi temelli proje, kültürlerin buluşmasını da hedefliyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Eylül 2021 Salı, 13:10

Merkezefendi Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi’nin Avrupa Birliği Ulusal Ajans Erasmus “Sky:Common Roof (Gök:Ortak Çatımız)” adlı Gençlik Projesi açılışı gerçekleştirildi.

Türkiye Ulusal Ajansı Gençlik Çalışmaları Koordinatörlüğü tarafından desteklenen 27 Eylül-1 Ekim tarihleri arasında yürütülecek projeye, Ülker Yörükoğlu Bilsem öğrenci ve öğretmenlerinin yanı sıra, Polonya, Romanya ve Makedonya’dan öğrenci ve öğretmenler katılıyor.

Astronomi temelli olan ve gök bilimine meraklı gençlerin bir araya getirilmesi, proje üretmeleri ve bu esnada kültürlerin birleşimini amaçlayan proje Cuma gününe kadar sürecek.

Projenin Denizli 75’nci Yıl Öğretmenevi’ndeki açılışına Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Şube Müdürleri Yasin Temel, Mevlüt Şahin, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Taşkın Osman Yıldız, Ülker Yörükoğlu Bilsem Müdürü Fatih Taylan ile proje paydaşı ülkelerin öğrencileri katıldı.

Dünya çapındaki gençleri bilim ve sanat çatısı altında toplayarak kültürel alışverişin sağlanmasının hedefledikleri proje ortakları ile bir arada olmanın mutluluğunu dile getiren Müdür Ekici “Projemiz Romanya, Polonya, Makedonya ve Türkiye olmak üzere dört ortaklı bir projedir. Beş gün sürecek hareketliliğimizde gündüz oturumlarında astronomi ve uzay temalı etkinlikler yapılacaktır. Akşam oturumlarında ise ülkemizi ve kültürümüzü tanıtıcı etkinlikler yapılacaktır. Projemiz Denizli ilinde bir kurum çatısı altında gerçekleştirilen ilk Erasmuş+ KA 1 Youth Exchange olması sebebi ile de önem taşmaktadır” dedi.

İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’nin açılış konuşması sonrası proje ortağı ülkelerin yöresel lezzetleri ile ülkelerini tanıtan sembolerden oluşan sergi protokol tarafından gezildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı