Denizli’nin zeka küpleri ödüllerini aldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Denizli’nin zeka küpleri ödüllerini aldı

Denizli’nin zeka küpleri ödüllerini aldı

Türkiye Zeka Vakfı tarafından 2.’si düzenlenen Türkiye Okullar Arası Zeka Oyunları Şampiyonası; ilkokul, ortaokul, lise kategorilerinde, il, bölge ve Türkiye finalleri olmak üzere 3 aşamada gerçekleştirildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mayıs 2021 Cuma, 11:45

Bu yıl düzenlenen şampiyonada, ilimizi Türkiye finallerinde temsil etmeye hak kazanan Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi, sırasıyla il ve bölge finallerinde başarıyla boy göstererek 20 Mart 2021 tarihinde çevirim içi olarak gerçekleştirlen Türkiye finallerinde 3. sınıflar kategorisinde Türkiye ikinciliği elde etti.

Geçtiğimiz sene düzenlenen şampiyonada ise; ilkokul takımıyla Türkiye finalinde ilimizi temsil eden Ülker Yörükoğlu Bilim ve Sanat Merkezi, finallere kalan 53 takım arasından 3.’lük derecesini elde ederek Denizli’yi gururlandırmıştı.

Her iki seneye ait ödül törenlerinin salgın koşulları nedeniyle gerçekleştirilememiş olması nedeniyle 2019-2020 ve 2020-2021 dönemi şampiyonalarında Denizli’yi temsil eden, Ülker Yörükoğlu Bilim Sanat Merkezi sınıf öğretmeni Kadir Alper Çetin danışmanlığında oluşturulan takımlardaki öğrenciler, madalyalarını Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici’den aldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü’nde gerçekleştirlen ödül töreninde konuşan Ekici, “Kazanılan bu başarıların temelinde, öğrencilerimizin göz ardı edilemez çalışkanlık ve gayretlerinden sonra; ilimizde eğitime verilen önem yer almaktadır. Eğitime yapılan yatırımların önemli boyutlarda olduğu Denizlimizde, bu tür başarıların her sene tekrarlanması hiç birimizi şaşıtmıyor. Dünyanın en lezzetli yemeğinden her birimizin birer kaşık alabiliyor olması gibi; eğitimle kazanılan bu tür başarıların ardında da her birimizin çabası olması çok önemli bir durum. Öğrenciler, öğretmenlerimiz, velilerimiz ve tüm eğitim sevdalısı Denizli Halkı sayesinde nice başarılar elde edeceğimizden hiç kuşkum yok. Türkiye Finallerinde göstermiş oldukları başarılar dolayısıyla, geleceğe ışık saçan değerli öğrencilerimizi ve bu başarının ilimize getirilmesini sağlayan öğretmen ve yönetici arkadaşlarımı yürekten kutluyorum” dedi.

Ekici, konuşmasının ardından başarılı öğrencilere madalyalarını taktı, hediyeler verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı