Durmuş Ali Çoban Lisesi’nin büşük başarısı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Durmuş Ali Çoban Lisesi’nin büşük başarısı

Durmuş Ali Çoban Lisesi’nin büşük başarısı

Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi, e-Twinning’te en büyük ödül olan Avrupa birinciliğini kazandı. Yarışmaya katılan 870 proje arasından sıyrılan Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi 16-19 yaş grubu öğrencileri CLIMATE VOLUNTEERS projesi ile birincilik ödülünün sahibi oldu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Şubat 2021 Cuma, 16:39

Denizli Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi’nin kurucu ortağı olduğu eTwinning projesi “Climate Volunteers” le e-Twinning’te en büyük ödül olan Avrupa ödüllerinde, 16-19 yaş kategorisinde en iyi proje ödülüne layık görüldü.

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, elde ettikleri başarı ile ilimizi ve ülkemizin adını Avrupa düzeyinde duyuran Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Taşkın Osman Yıldız, Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi Müdürü Süleyman Arslan ve İngilizce Öğretmeni Pelin Bölükbaşı’nı makamında kabul etti.

E-Twinning projesinde Avrupa birincisi olan öğrenciler Buket B. Enes Kağan M. Ece M. Irmak S. Beril Ö. Almina D. Şevval A. ve Zeynep C.yi kutlayan Ekici, “Projede okulumuz küresel problemlerde tartışma, araştırma, sorgulama ve sorumluluk alma becerilerini geliştirme, iklim değişikliğiyle mücadele ve uyum sağlama konusunda farkındalık yaratma, küresel iklim değişikliğinin etkilerini hafifletmek ve bunlara uyum sağlamak için çözümler geliştirme, dijital araçların ve internetin bilinçli ve etkin kullanımını sağlama, işbirlikçi, paylaşımcı, girişimci, üretken, sosyal, iletişimsel, kültürel anlayış ve yabancı dil yeterliliği gibi 21. yüzyıl becerilerinin geliştirilmesini sağlamayı hedefledi” dedi.

Climate Volunteers Projesinin dört bölümden oluştuğunu dile getiren Ekici, “Yarışmaya katılan 870 projeden 4 ayrı yaş kategorisinde ve 5 özel kategoride değerlendirilme yapıldı. Durmuş Ali Çoban Anadolu Lisesi 16-19 yaş grubunda CLIMATE VOLUNTEERS projesi ile birincilik ödülü aldı. Başarıda emeği olan herkesi tebrik eder, başarılarının devamını dilerim” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı