REKLAMI GEÇ

Eğitimcilerden anlamlı kampanya

Eğitimcilerden anlamlı kampanya

İlk ve orta öğretimde eğitimin çıtasını yükseltmeye çalışan İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Denizli Dershaneler Derneği, maddi durumu iyi olmayan 103 lise öğrencisinin dershaneye gitmesini sağladı.

/ DENİZLİHABER / 17 Aralık 2009 Perşembe, 17:25

Projeye Denizli Dershaneler Derneği başta olmak üzere birçok sivil toplum kuruluşu da destek verdi. İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve Denizli Dershaneler Birliği Başkanı Mustafa Kemal Arslan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Basın Merkezi’nde gerçekleştirdiği basın toplantısıyla proje hakkında bilgi verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, proje sayesinde başarılı ama maddi durumu iyi olmayan, parçalanmış ailelerin çocukları başta olmak üzere 103 öğrencinin dershanelerde eğitim desteği almalarının sağlandığını belirtti. Oğuz, “Amacımız ilimizde bireysel başarıdan öte kitlesel başarıyı yakalamak. İlimizin her zaman olduğu gibi diğer iller arasında ön sıralarda yer almasını sağlamak. Bu çalışmamıza destek veren herkese de teşekkür ediyorum” dedi.

BİZİM İÇİN GÖREV
Denizli Dershaneler Derneği Başkanı Mustafa Kemal Arslan da, Denizli’nin eğitim çıtasını yükseltmek için dernek olarak her zaman bu tür projelere destek verdiklerini belirtti.
Arslan, “4 yıldır çalışmalarını yürüten derneğimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birçok güzel ve önemli projeye imza attık. Son olarak önemli bir çalışmamızda yoksul ancak başarılı öğrencilerin dershanelerimizde eğitim öğretim görmesini sağlayan projeyi hayata geçirmemiz. Bunun yanında biz zaten aynı durumda olan 400 öğrenciye ücretsiz kurs vermekteyiz. Bu son projemizle bu rakam 500’ü geçmiştir. Belirttiğimiz gibi Denizli’de eğitim çıtasının yükselmesi için her şeyi yapmaya hazırız” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı