Eğitimde 2023 hedefi masaya yatırıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Eğitimde 2023 hedefi masaya yatırıldı

Eğitimde 2023 hedefi masaya yatırıldı

“2023 Eğitim Vizyonu Denizli Çalıştayı” Vali Hasan Karahan’ın da katılımı ile gerçekleştirildi. Çalıştayda Denizli’nin eğitim hedefi masaya yatırıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Ocak 2019 Perşembe, 10:33

Bereketler Sergi ve Toplantı Salonu’nda düzenlenen çalıştaya Vali Hasan Karahan, Merkezefendi Kaymakamı Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul müdürleri ile öğretmenler katıldı.

İlçelerde gerçekleştirilen toplantıların sonuncusu olarak gerçekleştirilen çalıştayda eğitim camiasına seslenen Vali Karahan, Türkiye genelinde hayata geçirilen önemli bir çalışma olduğunu söyledi.

Vali Karahan, “Milli Eğitim Bakanlığımız ülke genelinde tüm illerde eğitimcilerle bir araya gelerek veriler topladı. Bu veriler doğrultusunda da kapsamlı bir çalışma yapılarak, 2023 Eğitim Vizyonu belirlendi. Yapılan bu çalıştayların 2023 yolunda güzel bir başlangıç olduğunu düşünüyorum. Millet olarak aşkla ve heyecanla başlangıçlar yapıyoruz. Bu başlangıçların amaçlarına ulaşması için sabırla bıkmadan usanmadan çalışmak gerekiyor. Türk Milleti kıyamete kadar payidar kalacak diyorsak bunun tohumlarını atmamız gerekiyor. İnşallah burada konuşulanlar da bir gün gelir yankı bulur diye düşünüyorum” dedi.

Vali Karahan konuşmasının ardından Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ile birlikte Millî Eğitim Vizyon Belgesi’nde yer alan temalar doğrultusunda oluşturulan masaları gezerek katılımcılardan bilgiler aldı.

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “2023 Eğitim Vizyonu Denizli Çalıştayı”nda yapılan çalışmalar il raporu olarak Milli Eğitim Bakanlığı’na sunulacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı