Eğitimde yarıyıl molası başlıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Eğitimde yarıyıl molası başlıyor

Eğitimde yarıyıl molası başlıyor

Eğitim-öğretim döneminin ilk yarıyılı tamamlandı. Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün mesaj yayınladı, öğrenci, öğretmen ve velilere seslendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Ocak 2021 Cuma, 12:30

2020-2021 eğitim öğretim yılı birinci dönemi sonunda Denizli’de ilk, orta ve lise düzeyde eğitim veren 797 okulda, 14.834 öğretmen ile 183.257 öğrenci 22 Ocak 2021 tarihinden itiribaren yarıyıl tatili başlıyor.

Koronavirüs nedeniyle uzaktan devam eden eğitim-öğretim döneminin ilk yarıyılı tamamlandı. Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün tatile ilişkin mesaj yayınladı.

Ülkenin, tüm dünyada hızla yayılan ve milyonlarca belki de milyarlarca insanı doğrudan veya dolaylı olarak etkileyen salgın hastalık sürecinden geçtiğini belirten Başgün, “Bu süreçte öğrencilerimiz 2020-2021 eğitim öğretim yılına EBA üzerinden canlı derslere katılarak başlamışlardır. Hastalığın seyrine göre okullarımız kademeli olarak açılmış ancak salgın hastalıktan etkilenmemeleri amacıyla tekrar uzaktan eğitime geçilmiştir. Bu süreçte Milli Eğitim ailesi olarak öğrencilerimizin ve velilerimizin yeni kazanımlar elde etmeleri ve salgın hastalığın olumsuzluklarından etkilenmemeleri amacıyla büyük bir çaba içerisindeyiz. Yüz yüze eğitimin heyecanı ve sıcaklığına büyük bir özlem duygusuyla 2020-2021 eğitim öğretim yılının birinci dönemini tamamlamış bulunmaktayız” dedi.

Mesajında öğretmenlere seslenen Başgün, “Bu zorlu sürece hızlı bir şekilde uyum sağlayarak eğitimi dijital ortamlara taşıdınız. Canlı derslerle öğrencilerimizin ve velilerimizin yanında oldunuz. Vefa ekipleriyle toplumumuza önemli bir sosyal destek sağladınız. Birlikte olmanın ve birbirimize vereceğimiz desteğin zorluklarla mücadele de ne kadar önemli bir ihtiyaç olduğunu bizlere gösterdiniz. Uzaktan hizmetiçi eğitimlerle kendinizi geliştirdiniz ve derslere yönelik geliştirdiğiniz yeni içeriklerle teknolojinin eğitim öğretime katkılarını arttırdınız. Öğrencilerimizin ve velilerimizin teknolojiyi doğru kullanmaları konusunda iyi bir model oldunuz. Bu zor, meşakkatli fakat kutsal görevinizde sizlere başarılar diliyorum. Sizlere inancımız ve güvenimiz her zamankinden daha fazladır” dedi.

Öğrencilerin zamanlarının çoğunu evde geçirdiklerini ifade eden Başgün, her bir evin okula dönüştüğü eğitim öğretim yılının birinci dönemini velilerle birlikte tamamladıklarını kaydetti.

Başgün, “Zaman zaman zorlandığınız ancak çoğunluğu keyifli ve öğrenmenin bol olduğu bir dönem oldu. Uzaktan eğitimin verimli geçmesi konusunda onlara verdiğiniz destek, çok büyük bir önemi ifade etmektedir. Bu destek sayesinde çocuklarımız eğitim-öğretimlerine devam edebilmiş, zorluklara karşı baş edebilme becerileri gelişmiştir. Yaşadığımız salgın hastalık sürecinde siz değerli velilerimizle yapacağımız işbirliğine daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Uzaktan eğitimle birlikte öğrencilerimizin dijital ortamlarda daha fazla vakit geçirdiler. Tatil döneminde de onların yanında olmanız ve ekran karşısından onları uzaklaştırmanız onların dinlenmelerine ve ikinci döneme hazırlanmalarına katkı sağlayacaktır. Bakanlığımızın hazırladığı kitapçıklar doğrultusunda öğrencilerimizin eğlenmelerine, yaparak yaşayarak öğrenmelerine katkı sağlayabilir, onların dijital ortamlardan uzak kalmalarını sağlayabilirsiniz” dedi.

Mesajının sonunda öğrencilere seslenen Başgun, “Yeni öğrenmelerimizi ve paylaşımlarımızı dijital ortamlarda gerçekleştirdiğimiz bir dönemi tamamladık. Paylaşmayı, yardımlaşmayı, başarıya arkadaşlarınızla el ele yürümeyi öğrendiğiniz okullarınızın açılmasını heyecanla beklediğinizi biliyorum. Salgın hastalık süreci gösterdi ki geleceğin dünyasında sizleri bekleyen yeni durumlara uyum sağlayabilmek yolunuza devam edebilmenizi kolaylaştırıyor. Canlı derslere katılarak ve daha çok çalışarak uzaktan eğitimi en verimli şekilde geçirdiniz ve yolunuza en iyi şekilde devam ettiniz. Şimdi sıra tatilde… Öncelikle Sizlerden en büyük beklentimiz, alınan tedbirlere hassasiyetle uyarak sağlığınıza dikkat etmenizdir. Daha sonra dijital ortamlardan uzaklaşarak kendinize daha fazla vakit ayırmanız ve öğrendiklerinizi yaparak, yaşayarak pekiştirmenizdir. 3 haftalık bu zaman dilimini de en iyi şekilde değerlendireceğinizi biliyor hepinize iyi tatiller diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı