REKLAMI GEÇ

Eğitime 4 okul kazandıran Mersin ailesi için vefa gecesi düzenlendi

Eğitime 4 okul kazandıran Mersin ailesi için vefa gecesi düzenlendi

Denizli Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Eğitim sevdalısı aileler için vefa gecesi düzenlemeye devam ediyor. Daha önce Başer ailesi için düzenlenen gece şimdi de Mersin ailesi için organize edildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 15 Mart 2019 Cuma, 09:48

Denizli Valiliği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Denizli’de çok sayıda okulu eğitime kazandıran eğitim sevdalısı aileler için vefa gecesi düzenlemeye devam ediyor. Daha önce Başer ailesi için organize edilen vefa gecesi şimdide Denizli’ye 4 okul kazandıran Mersin ailesi için yapıldı.

Merkezefendi Belediyesi Bereketler Toplantı ve Sergi Salonu’nda düzenlenen geceye Merhum İrfan Mersin’in  eşi Hacı Nadire Mersin ve ailesi, Denizli Valisi Hasan Karahan ile eşi Şule Meral Karahan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Kaymakamı Dr. Adem Uslu, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Düz, Sarayköy Belediye Başkanı Ahmet Necati Özbaş, okul müdürleri ve davetliler katıldı.

Sarayköy Hacı İrfan Mersin Cumhuriyet Ortaokulu, Sarayköy Hacı Nadire Mersin Cumhuriyet İlkokulu, Oktay Mersin Özel Eğitim Anaokulu ve Turgay Mersin Ortaokulları’nı eğitime kazandıran Mersin Ailesine hitaben hazırlanan sinevizyon gösterisi ile başlayan gecede, okul öğretmenlerinden oluşan müzik grubu müzik dinletisi yaptı. Ney dinletisi ile devam eden programda, Mersin Ailesinin yaptırdığı okullarda eğitimlerine devam eden öğrenciler Mersin Ailesine hitaben yazdıkları şiirlerini davete katılan misafirlere okudu.

Gecede İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz “Sayın Valimiz göreve geldiği günden bu güne hayırseverlerimizle önemli yollar kat ettik.  Sizin eğitim alanındaki önderliğinizde başarıdan başarıya koşturuyoruz. Merhum İrfan Mersin amcamıza Allah’tan rahmet diliyoruz. Hacı Nadire Mersin teyzemize de Allah’tan uzun ömürler versin. Denizlimizin medarı iftiharı Mersin Ailemizden Turgay ve Oktay Mersin Beyefendiler ile her bir araya geldiğimizde eğitime büyük katkıları oldu. İl Merkezi ve Sarayköy’de başarının artırılmasında büyük rol oynadılar. Eğitim en önemli önceliğimizdir. Sayın Valimizin huzurunda başta Mersin Ailesi olmak üzere tüm hayırseverlerimize şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

Denizli Valisi Hasan Karahan ise yaptığı konuşmada “En gerçek yatırım geleceğimiz olan çocuklarımıza yaptığımız yatırımdır. Hayırseverlerimiz eğitime kazandırdıkları okullar ile ölümsüz yatırımlar yapmaktadırlar. Anadolu’da bir söz vardır “Oğlan Babadan öğrenir yaren gezmeyi, kız anadan öğrenir sofra düzmeyi.” Hayırseverlerimizin anneleri Hacı Nadire Mersin teyzemiz bugün aramızda kendisine Allah’tan uzun ömürler diliyoruz. Hacı İrfan Mersin Amcamıza da Allah’tan rahmet diliyoruz. Anadolu da söylenen söz gibi Mersin Ailesinin evlatları da anne- babalarından gördükleri hayırseverliklerini devam ettiriyorlar. İnşallah torunları da bu geleneği sürdürürler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı