“Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi devam ediyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

“Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi devam ediyor

“Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi devam ediyor

Zorlu Enerji Grubu’nun çocuklara enerji verimliliği ve sürdürülebilir enerji kaynakları konusunda bilgilendirmek amacıyla 2010 yılında başlattığı “Enerjimiz Çocuklar İçin” projesi devam ediyor. 5 yılda 180 bin öğrenciye ulaştıklarını belirten Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Esra Çakır, 2015-2016 eğitim ve öğretim yılında Sarayköy’de 10 okulun projeye ev sahipliği yaptığını ve bin öğrenciye erişmeyi hedeflediklerini açıkladı.

Şengül Boz / DENİZLİHABER / 24 Aralık 2015 Perşembe, 13:12

Zorlu Enerji Grubu’nun 2010 yılından beri uyguladığı “Enerjimiz çocuklar İçin” projesinin tanıtım toplantısı Anemon Otel’de yapıldı. Toplantıya, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz. Milli eğitim şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Esra Çakır, proje uygulayıcısı Sarayköy 24 Mayıs İlkokulu Müdürü Yalçın Akbaş, 3-B Sınıfı öğretmeni Sultan Gültekin ile öğrenciler katıldı.

denizli-zorlu-enerji-ic

Zorlu Enerji Grubu’ndan gelen “Enerjimiz Çocuklar İçin” proje teklifini, geleceğin teminatı olan çocukların enerji konusunda bilgilendirilmesi bakımından önemli buldukları için kabul ettiklerini açıklayan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Enerji yaşamımız için önemli bir unsur. Ancak, enerjinin verimli kullanılması ve yenilenebilir temiz enerji de o kadar önemli. O nedenle, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın özellikle sürdürülebilir enerji konusunda bilgilendirilmesini amaçlayan bu projenin Denizli’de uygulanıyor olması bizleri mutlu etti” dedi.

5 YILDA 180 BİN ÖĞRENCİYE ULAŞILDI
Proje hakkında bilgi veren Zorlu Enerji Grubu Kurumsal İletişim Müdürü Esra Çakır, “Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımızı her geçen gün daha önemli hale gelen enerji kaynakları ve verimliliği konusunda bilinçlendirmek amacıyla başlattığımız ‘ Enerjimiz Çocuklar İçin” projesinde 5.yılı tamamlanıyor. Şimdiye kadar Türkiye genelinde 180 bin çocuğa erişerek onların dilinden enerji kaynaklarının neler olduğunu, enerji verimliliğinin önemini ve sürdürülebilirliği anlatmaya çalıştık” dedi.

denizli-zorlu-enerji-ic-1

5 BÖLGEDE 92 OKULDA UYGULANACAK
Projenin 2015-2016 eğitim öğretim yılı döneminde Zorlu Enerji Grubu’nun faaliyette bulunduğu 5 bölgede 92 okulda devam edeceğini açıklayan Çakır, 3. ve 4. sınıf 8 bin 750 ulaşmayı hedeflediklerini söyledi.

Projenin, öğrencilere yönelik müfredata uygun içeriklerle oluşturulan özel eğitim materyallerini ve okul oyunları gibi tüm yıla yayılan okul aktiviteleri içerdiğini vurgulayan Çakır, “Proje için belirlenen 5 bölge içinde yer alan Sarayköy’deki 10 okulda projeye ev sahipliği yapıyor. İlçede 1000’e yakın öğrenciye erişilmesi hedefleniyor” dedi.

denizli-zorlu-enerji-ic-2

Projeyi uygulayan Sarayköy 24 Mayıs İlkokulu Müdürü Yalçın Akbaş ile 3-B sınıfı öğretmeni Sultan Gültekin, proje ile ilgili düşüncelerini aktardığı toplantı, Ayşegül Orhan, A-Emine nur Akpınar ve Selver Sema Kur adlı öğrencilerin, enerji verimliliği ve sürdürülebilir enerji kaynakları ile ilgili sunumlarıyla sona erdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı