REKLAMI GEÇ

“Engelsiz Bir Dünya” Projesi başladı

“Engelsiz Bir Dünya” Projesi başladı

Merkezefendi Çamlık Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu “Engelsiz Bir Dünya” sloganı ile yola çıkarak “Meleklerle Buluşuyoruz” projesini hayata geçirdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Şubat 2016 Perşembe, 09:51

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Mustafa Vural, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, okul müdürü, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla yapılan programda “Engelsiz Bir Dünya” Projesi’nin startı verildi.

denizli-milli-egitim-engelsiz-bir-dunya-ic

Proje ile Merkezefendi ve Pamukkale ilçelerinde bulunan tüm eğitim kademelerindeki 30 okuldaki 600 öğrencinin özel eğitim okulunu ziyaret etmeleri hedefleniyor. Çamlık Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu’ndaki özel öğrencilerin ilk konukları da Pamukkale Kınıklı Basma Sanayi Ortaokulu öğrencileri oldu.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz projenin açılışında yaptığı konuşmasında yaptıkları tüm projelerin odağında öğrencilerin bulunduğunu belirterek, “Yaşayan bir toplum olaraktan bütün bireylerimizin engelsiz bir hayat sürdürmesini istiyoruz. Engelsiz bir yaşam istiyoruz. Projemizin hayata geçirilişinin ilk gününde Kınıklı Basma Sanayi Ortaokulu öğrencilerimiz okulumuzda özel öğrencilerle bir araya gelerek güzel bir başlangıç oldu. Proje süresinde 9 özel eğitim okulu öğrencilerimiz ile 30 okulumuzun öğrencilerini bir araya getireceğiz. Projeyi hayata geçiren herkese teşekkür ediyorum. Engelli olmak kimsenin kendi isteği ile olan bir durum değildir. Onların her biri bizim içimizden biridir. Bu bireylerimizi topluma kazandırmak için projemizi geliştirdik. Ortak kullanım alanlarını engelsiz hale getirebilmeyi ve kamuoyunu aydınlatmayı istiyoruz. Milli Eğitim Bakanlığımız ve Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı engelli bireylerin hayatlarını iyileştirebilmeleri konusunda çalışmalar yapmaktadır. Engelli yavrularımız ve bireylerimizin elinden tutan bir birey olsun ve hayatın gülen yüzlerini onlara göstersinler” dedi.

denizli-milli-egitim-engelsiz-bir-dunya-ic-1

Programın devamında Kınıklı Basma Sanayi Ortaokulu öğrencileri akranları olan özel öğrencilerle tanışarak kaynaştılar. Merkezefendi Çamlık Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Okulu öğrencilerinin eğitimleri kapsamında çalıştıkları Tekstil, El Sanatları, Metal Teknolojileri, Ahşap Teknolojileri, Seramik, Servis ve Yiyecek İçecek Hizmetlerini gezen Müdür Oğuz burada öğrencilerle sohbet ederek incelemelerde bulundu.

denizli-milli-egitim-engelsiz-bir-dunya-ic-2

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı