REKLAMI GEÇ

Er-Bakır Fen Lisesi’nden ilk bine 21 öğrenci

Er-Bakır Fen Lisesi’nden ilk bine 21 öğrenci

Bu sene yapılan ÖSS’de, ilk bine 21 öğrencisini gönderen Er-Bakır Fen Lisesi, öğrencilerini ödüllendirdi.

/ DENİZLİHABER / 18 Ağustos 2009 Salı, 18:57

ÖSS’de, Türkiye genelinde ilk binin içinde yer alan Denizli Er-Bakır Fen Lisesi’nden 21 öğrenci, Er-Bakır (Elektrolitik Bakır Mamulleri) fabrikası idari tesislerindeki toplantı salonunda düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Törene Vali Yavuz Erkmen, Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan, Er-Bakır Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Erikoğlu, Denizli Sanayi Odası Başkanı ve Er-Bakır Yönetim Kurulu Üyesi Müjdat Keçeci ile Er-Bakır Yönetim Kurulu üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Ahmet Altın, Er-Bakır Fen Lisesi Müdürü Fikret Karatepe, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Fikret Karatepe, Er-Bakır Fen Lisesi’nin bu yıl onuncu mezunlarını verdiğini ve bu mezunlardan 50 öğrencinin tıp fakültelerine, 26 öğrencinin mühendislik fakültelerine, 3 öğrencinin diş hekimliği fakültelerine, 2 öğrencinin eczacılık fakültelerine ve 5 öğrencinin de işletme ve benzeri fakültelere yerleştiklerini söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, bir başarı tablosu ile karşı karşıya olduklarını ve öğrencilerin sevincine ortak olduklarını belirterek, “Er-Bakır Fen Lisesi marka haline gelmiş, yörenin tek okulu. İlimizin ÖSS’deki geçen yıl başarısı yüzde 94.14 iken bu yıl yüzde 94.17’ye çıkmıştır. Bu oranı gelecek yıllarda daha da arttırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Er-Bakır A.Ş. Yönetim Kurulu Üyesi ve Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci de konuşmasında Er-Bakır A.Ş.’nin Er-Bakır Fen Lisesi dışında da eğitim yatırımları olduğunu, ancak bunlardan en öne çıkanının Er-Bakır Fen Lisesi olduğunu ifade etti. Bu coğrafyada zeki, farklı ve kendilerini saydırabilen gençlere ihtiyaç olduğunu da sözlerine ekleyen Keçeci, “Türkiye gelecekte daha gelişmiş bir ülke olacak. Çünkü sizler bunu gerçekleştirebilecek kapasitedesiniz. Sizleri Er-Bakır yönetimi adına candan kutluyorum” dedi. Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan da konuşmasında Er-Bakır Fen Lisesi’nin başarısından dolayı gurur duyduğunu ifade etti.

Vali Yavuz Erkmen, eğitime önem vererek ilimize eğitim alanında güzide eserler kazandıran Er-Bakır A.Ş. yöneticilerine ve öğrencilerin yetiştirilmelerinde emeği geçen öğretmen, idareci ve ailelere teşekkür ederek, Denizli’de eğitim seviyesinin her geçen yıl arttığına dikkat çekti. Denizli’nin ÖSS’de her yıl ilk dört ilin arasında bulunduğunu belirten Vali Erkmen, “Bunu sağlayan okullarımızın başında da Er-Bakır Fen Lisesi geliyor. İlimizde eğitim alanında çıtanın yüksek olmasından memnunuz” dedi.

Denizli’de eğitim seviyesinin her yıl artması için idarecilere büyük görevler düştüğünü ve başarı oranının düşmemesi için bazı yaptırımlar uygulayacaklarının altını çizen Vali Erkmen, “Üniversite sınav sonuçları açıklandığında okullarımızın başarı puanları belli oluyor. Bu puanları baz alarak okullarımıza bir hedef veriyoruz. Diyoruz ki; bu yılki puanınız bu. Önümüzdeki yıl bu puanın altına okulumuz kesinlikle düşmeyecek. Düştüğü takdirde, hiçbir yönetici arkadaşımız gücenmesin, kırılmasın, biz başarısız sayıp onları görevden alacağız. Bunu tüm okullarımıza tebliğ ediyoruz. Onun için bizim bir taraftan idare olarak geliştirdiğimiz bazı önlemler, bir taraftan öğretmen ve müdür arkadaşlarımızın gayreti, öğrencilerimizin gayreti ile inşallah biz sıralamadaki yerimizi kaybetmeden kalırız ve daha da üst seviyelere çıkarız diye düşünüyorum” dedi.

Konuşmaların ardından ÖSS’de Türkiye’de ilk bine giren öğrencilere ödülleri, Vali Yavuz Erkmen, Denizli Milletvekili Mehmet Salih Erdoğan ve diğer protokol üyeleri tarafından verildi.

Er-Bakır Fen Lisesi’nden bu yıl mezun olan toplam 96 öğrenciden 65’i kız 31’i erkek. İlk binin içinde yer alan 21 öğrenciden de 13’ü kız 8’i erkek. İlk bindeki 21 öğrenciden 14’ü tıp fakültelerini tercih ederken 7 öğrenci mühendislik fakültelerine yerleştirilmiş durumda.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı