Evde Sanat Var resim yarışmasının ödüllerini evlerinde aldılar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Evde Sanat Var resim yarışmasının ödüllerini evlerinde aldılar

Evde Sanat Var resim yarışmasının ödüllerini evlerinde aldılar

Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından koronavirüs nedeniyle evde kalan ilk ve ortaokul öğrencilerine yönelik düzenlenen Evde Sanat Var Resim Yarışması tamamlandı. Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve şube müdürleri dereceye giren öğrencileri evlerinde ziyaret etti, ödüllerini verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 28 Mayıs 2020 Perşembe, 16:42

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (Covid-19) salgınının olası sonuçlarını en aza indirgemek için, Denizli’deki ilk ve ortaokullarda öğrenim gören öğrenciler için Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından “Evde Sanat Var” konulu resim yarışması düzenlendi.

İlk ve ortaokul düzeyindeki yarışmada öğrenciler yaptıkları resimleri dijital ortamda gönderdi. Jüri tarafından 143 eser arasından ilk üçe giren öğrenciler belirlendi.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Merkezefendi Şemikler Ortaokulu 7. sınıf öğrencisi Baran Kaplan’ı evinde ziyaret ederek ortaokullar arası resim yarışmasındaki birincilik ödülünü verdi.

Öğrencilerin COVID-19 sürecinde okullarından ayrı oldukları dönemde duygu ve düşüncelerini resmetmeleri için yarışma düzenlediklerini belirten Oğuz, “Okullarımız şuanda bomboş. Okullarımızda koridorlar ile sınıfların öğrenci sesleri ile yankılanması biz eğitimcilerin mutluluk kaynağıdır. Bu süreçte her bir okulumuz içindeki neşesini kaybetmiş durumda. İçinde bulunduğumuz süreçte öğrencilerimizi çok özledik. Biliyoruz ki onlar da öğretmenlerini ve arkadaşlarını çok özledi. Okullarımızın kapılarının açıldığı ve öğrenci sesleri ile yankılandığı günleri dört gözle bekliyoruz. İl genelinde düzenlemiş olduğumuz resim yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödüllerini ekip arkadaşlarımızla bizzat evlerine giderek vermek istedik. Baran’ın ailesine misafir olduk. Öğrencimiz Baran’ı tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Nisan 2020 ayında başlayan yarışma 08 Mayıs 2020 tarihinde sonuçlandı. 143 eser arasında dereceye giren 6 eserin sahibi öğrencilerin isimleri denizli.meb.gov.tr adresi üzerinde duyuruldu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarfından dereceye giren öğrencilere ödülleri evlerinde takdim edildi. Yarışmada birinciler yarım altın, ikinciler çeyrek altın ve üçücüler ise gram altınla ödüllendirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı