GEKA ve İl Milli Eğitim, işbirliği protokolü imzaladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

GEKA ve İl Milli Eğitim, işbirliği protokolü imzaladı

GEKA ve İl Milli Eğitim, işbirliği protokolü imzaladı

Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nde görev yapan idareci, meslek ve İngilizce öğretmenlerinden oluşan 120 kişilik gruba, Erasmus + KA102 Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personelin Öğrenme Hareketliliği Proje Yazma Eğitimi ve danışmanlık hizmeti verilmesi ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile GEKA arasında Teknik Destek Protokolü imzalandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Ekim 2019 Salı, 15:58

Denizli Valisi Hasan Karahan’ın da katıldığı toplantıda işbirliği protokol Valilik Toplantı Salonu’ndaki törenle imzalandı. Törene İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, GEKA Genel Sekreter V. Özgür Akdoğan ve İl Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman Ekici katıldı.

Protokol töreninde konuşan Valimiz Hasan Karahan; “Mesleki Eğitime önem veriyoruz. Çünkü mesleki eğitimin en iyi şekilde yapılması Memleketin sanayisi için önemli. Şehrimiz bir sanayi şehri dolayısıyla bu iş birliğinin hem İl Milli Eğitim Müdürlüğü hem GEKA hem de asıl sanayici ve onların temsilcisi Odalarla birlikte yapılması gerekiyor. Güzel bir iş birliğimiz var, bu proje de bir yansıması. İnşallah bu projede öncü olacak örnek olacak” dedi.

İmzalanan protokol ile Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri’nde görev yapan idareci, meslek ve İngilizce öğretmenlerinden oluşan 120 kişilik gruba Erasmus + KA102 Mesleki Eğitim Öğrenci ve Personelin Öğrenme Hareketliliği proje yazma eğitimi ve danışmanlık hizmeti verilmesi planlanlanıyor.

“Meslek Liseleri Proje Yazıyor” protokolü kapsamında yapılacak olan eğitimler; programın tanıtılması ile başlayacak, proje hazırlama aşamalarının uygulamalı anlatımı ve ardından eğitim alan öğretmenlerin yazmış oldukları projelerin sunumu ve üzerinde gerekli dönütlerin sağlanması ile 5 (beş) gün içinde tamamlanacak. Ayrıca yapılan Protokol, mesleki eğitim veren okulların yapacak oldukları Erasmus+projelerine son şeklini vermeleri için danışmanlık hizmetini de kapsıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı