REKLAMI GEÇ

GELECEĞİN BİLİMADAMLARI

GELECEĞİN BİLİMADAMLARI

Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen törende, TÜBİTAK’ın Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih dallarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler ödüllendirildi. Öğrencilere sertifikalarını ve altın ödülünü Vali Şükrü Kocatepe verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Nisan 2015 Cuma, 16:12

Denizli Valiliği Toplantı Salonu’nda düzenlenen ödül törenine Denizli Valisi Şükrü Kocatepe, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Okul Müdürleri, derece alan öğrenciler ve velileri katıldı.

Temel ve sosyal bilim alanlarında çalışmalar yapmaya teşvik etmek, çalışmalarını yönlendirmek ve bilimsel gelişmelerine katkıda bulunmak amacıyla TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’nca bu yıl 6.sı düzenlenen Bilgisayar, Biyoloji, Fizik, Kimya, Matematik, Coğrafya, Psikoloji, Sosyoloji, Türk Dili ve Edebiyatı ve Tarih dallarında Ortaöğretim Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması’nda derece alan öğrencilerin sertifikalarını Vali Şükrü Kocatepe verdi.

2015 Yılı Proje Yarışması için Denizli’den başvuran ortaöğretim kurumlarına ait projelerden 22’si, Konya’da gerçekleştirilen bölge sergisine davet edildiği, 30 Mart – 2 Nisan 2015 tarihlerinde gerçekleştirilen bölge sergisinde ise 9 projenin dereceğe girdiğini söyleyen Vali Şükrü Kocatepe, Birincilik alan 3 projenin, 25-29 Mayıs 2015 tarihlerinde Ankara’da yapılacak olan Türkiye Sergisi’ne davet edildiğini açıkladı.

Yarışmada birincilik ödülü alan, Biyoloji dalında ‘Monosodyum Glutamatın Canlılar üzerindeki etkilerinin araştırılması’ konulu proje ile Denizli Anadolu Lisesi Öğrencileri Yağmur Tarım ve Şule Acar, Bilgisayar dalındaki ‘Robotla Kaynak Otomasyonunda öğretme ve pozisyonlama işlerinin görüntü işleme ve kolaylaştırılması’ projesiyle Denizli Aydem Fen Lisesi öğrencileri Tarık Hakan Yaldır ve Muhammet Salih Bağın, Fizik dalındaki ‘Hava Kaması yardımıyla katı maddelerin termal genleşme katsayılarının bulunması’ projesiyle Denizli Nevzat Karaalp Anadolu Lisesi öğrencisi Merve Yıldırım, Türkiye Sergisi’ne davet edildi.

denizli-gelecegin-bilim-adamlari-altin-ic
Birincilik alan ve Türkiye Sergisi’ne davet edilen projeleri gerçekleştiren öğrencilerin sertifika ve ödüllerini Vali Şükrü Kocatepe verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı