Genç Denizli ile başardılar - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Genç Denizli ile başardılar

Genç Denizli ile başardılar

Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Resim Atölyesi’nde yetenek sınavı ile öğrenci alan okullara giriş sınavına hazırlanan 3 genç istedikleri bölümleri kazanmanın mutluluğunu yaşadı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 27 Eylül 2017 Çarşamba, 13:21

Türkiye’nin en önemli gençlik projelerinden biri olarak seçilen Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli, gençlerin yeteneklerini ortaya çıkarmaya devam ediyor. Bu kapsamda Denizli Büyükşehir Belediyesi Genç Denizli Resim Atölyesi’nde yetenek sınavı ile öğrenci kabul eden okullara giriş sınavına hazırlanan Furkan Sönmez ve Hatice Akkuş, Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesini, Fidan Bayram ise Adnan Menderes Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği bölümünü kazandı. Genç Denizli Resim Atölyesi Eğitmeni Hülya Kaya, gençlerin sosyal hayatlarını zenginleştirip yeteneklerini ortaya çıkarmak için Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçirdiği Genç Denizli’nin sosyal bir proje olduğunu belirterek, “Genç Denizli çatısı altında Tiyatro Kulübü, Karikatür Kulübü, Geleneksel El Sanatları Kulübü ve Resim Kulübü gibi ücretsiz kulüplerimiz var. Bu kulüplerde gençlerimize hobi eğitiminin yanında akademik eğitimler de veriliyor” dedi.

“BAŞARIMI GENÇ DENİZLİ’YE BORÇLUYUM”
Gençlere desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’a teşekkür eden Kaya, bu yıl yetenek sınavı grubunda bulunan 3 öğrencinin de istedikleri okullara yerleştiğini kaydetti. Genç Denizli Resim Kulübü’nde aldığı eğitimle Adnan Menderes Üniversitesi Güzel Sanatlar Eğitim Fakültesi’ni kazanan Figen Bayram, “Genç Denizli projesini ilk olarak afişlerden gördüm ve araştırdım. Daha sonra buraya gelerek eğitim almaya başladım. Arkadaşlarımın ve ailemin yönlendirmesi ile yeteneğimin üzerine gittim. Genç Denizli bana çok şey kattı. Resmi sadece sevmek yetmiyor. Teknik bilgilerde çok önemli. Burada bunları öğrendik. Bu sayede de kazandım. Üniversiteyi kazanmamı Genç Denizli’ye borçluyum” dedi.

YETENEK SINAVINI BİRİNCİLİKLE KAZANDI
Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi yetenek sınavında birinci olan Furkan Sönmez ise, “2 yıldır Genç Denizli’ye geliyorum. Resme ya da diğer kulüplere ilgisi olan arkadaşlarımızın buraya gelmelerini ve kendilerini geliştirmelerini isterim. Buraya geldikten sonra tekniğimi geliştirdim ve daha iyi resimler çizmeye başladım. Bununda faydasını yetenek sınavında gördüm” dedi.

“KULÜBÜN DESTEĞİ İLE KAZANDIM”
Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi’ni kazanan Hatice Akkuş, “Öğretmelerimin ve arkadaşlarımın resimlerimi beğenmesi resme olan ilgimi artırdı. Resim Kulübünün desteği ile sınavı kazandım. Genç Denizli bana istersek başarabileceğimi öğretti. Buraya gelecek olan arkadaşlar hiç pes etmesinler. İstemeleri çok önemli ve eğer isterlerse her şeyi başarabilirler. Bizler aile gibiyiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı