REKLAMI GEÇ

Hayırsever Seyfi Başer’den bir okul daha

Hayırsever Seyfi Başer’den bir okul daha

Hayırsever İşadamı Seyfi Başer, eğitime verdiği desteklere bir yenisini daha ekledi. Başer’in, Göveçlik Mahallesi’nde yaptıracağı 4 derslikli Aynur-Feza Başer Anaokulunun temeli düzenlenen törenle atıldı. Başer daha önce de 5 eğitim kurumunun yapımına destek olmuştu.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 22 Kasım 2017 Çarşamba, 15:22

Göveçlik Mahallesi’nde düzenlenen temel atma törenine; Vali Hasan Karahan, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Bağ, Merkezefendi Kaymakamı Şükrü Görücü, Pamukkale Kaymakamı Hayrettin Balcıoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Hayırsever İşadamı Seyfi Başer ile çok sayıda davetli katıldı.

Törende konuşan Vali Hasan Karahan, Hayırsever İşadamı Seyfi Başer’e eğitime verdiği desteklerden dolayı teşekkür etti.

Vali Karahan, “Hayırlı bir iş için buradayız. Denizlimiz zaten eğitimde ve diğer alanlarda devlete olan büyük destekleri ve hayırseverliğiyle Türkiye çapında örnek bir kentimiz. Hayırseverlikte yarışan bu kentte açılışlar, temel atma törenleri ardı ardına geliyor. Gelmeye de devam edecek inşallah. Biz bununla gurur duyuyoruz. Devletimiz eğitim, sağlık ve diğer alanlarda ciddi yatırımlar sağlıyor ama halkımızın, milletimizin de bu konudaki destekleri her zaman başımızla beraber. Denizlili hayırseverlerimize teşekkür ediyoruz. Biz biliyoruz ki beşikten mezara kadar ilim öğrenmek hepimizin üzerine bir borçtur. Bu borcumuzu yerine getirmek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Bundan sonra bize sevgili evlatlarımız için bu binaların içini güzel bir şekilde doldurmak ve donatmaktır. İlimde, çağdaşlıkta, sanayide, teknolojide ve her alanda dünyaya örnek olmamızdır” dedi.

Vali Karahan’ın konuşmasının ardından gelecek yıl eğitim-öğretime açılması hedeflenen Aynur-Feza Başer Anaokulu’nun temeli protokol üyeleri tarafından atıldı.

10.127 metrekare arsa alanına 4 derslikli olarak yaptırılacak olan Anaokulunun 750.000 TL’ye mal olacağı öğrenildi.

Hayırsever Seyfi Başer daha önce de, Ekrem Başer İlköğretim Okulu, 12 derslikli prefabrik bina yapımı, İşadamları EML, Hatipzade Veli Başer İHL ve Hayırseverler Ortaokulu’nun yapımı için önemli bağışlarda bulunmuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı