REKLAMI GEÇ

Hazırlıklar sürüyor

Hazırlıklar sürüyor

Ders zilinin çalmasına sayılı günler kala, Denizli Milli Eğitim Müdürlüğü’nde, 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı için hazırlıklar sürüyor.

/ DENİZLİHABER / 9 Eylül 2009 Çarşamba, 18:37

Denizli Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 2009-2010 Eğitim-Öğretim Yılı hazırlıklarının sürdüğünü bildirdi. Denizli’nin eğitimdeki başarılarının sürmesi için yeni dönemin hazırlıklarına ara vermeden, yaz dönemi boyunca devam ettiklerini belirten Oğuz, “Bu çalışmalar kapsamında; okul öncesinde, il merkezinde 3 bağımsız anaokulu, ilçelerde 4 bağımsız anaokulu eğitime kazandırılıyor” dedi. İlköğretimde, il merkezinde 1, ilçelerde 2 yeni ilköğretim okulu, Acıpayam’da Gölcük İlköğretim Okulu’nun yatılı bölge ilköğretim okuluna dönüştürüldüğünü belirten Oğuz, “Ortaöğretimde, Kayhan ÇPL, ticaret lisesine dönüştürüldü, ayrıca 3 ilçede ortaöğretim pansiyonları faaliyete geçirildi” dedi.

‘Sınavlardaki başarımız arttı’
Denizli’nin SBS ve ÖSS’deki başarılarının devamı ve daha üst seviyelere çıkarılması için okul müdürleri ve muhtarlarla toplantılar yaptıklarını hatırlatan Oğuz, “Ülke genelinde yapılan SBS ve ÖSS’de ilimiz son yıl başarısını biraz daha artırdı. SBS’de bir üst basamak yukarı çıkarak 12. sıraya yerleşen ilimizde, ayrıca SBS giriş oranı da yüzde 92.5’lere yükseldi. ÖSS başvurularında da ciddi bir yükselme kaydedilirken, barajı aşan öğrenci oranımız yüzde 94.17’ye yükseldi. Ayrıca eğitim başarısını yükseltmek için bunlara ek olarak okul kantincileri, servisçiler ve okul aile birlikleri ile de toplantılar yapılması planlanmaktadır” dedi.

167 bin 779 öğrenci
İlköğretim öğretmenlerinin, yaz tatili sonrası, 1 Eylül’de görevlerine başladıklarını belirten Oğuz, yeni eğitim-öğretim yılına, 487 resmi kurumda, 6 bin 877 derslikte, 167 bin 779 öğrenci ve 9 bin 627 personel ile başlanacağını söyledi.

‘Kitaplar hazır’
Oğuz, “6 yıldır ilköğretim okulu öğrencilerimiz okula başladıkları gün, sıranın üzerinde kitaplarını hazır ediliyor. Bu yıl ilimizde 1.937.423 kitabın dağıtımı İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce yapılacaktır. Şu anda tüm okullarımız da ücretsiz kitapların dağıtımı son aşamaya gelmiştir. Son 10 yıldır taşınan öğrencilerin taşıma ve yemek giderleri Milli Eğitim Bakanlığı’nca karşılanmaktadır. İlimizde, merkezde 19 okulun 749 öğrencisi, ilçelerde 350 okulun 8 bin 723 öğrenci taşımalı eğitim kapsamı içerisindedir. Devlet eğitim adına, çocuklarımızın eğitim ihtiyaçlarını giderme noktasında en büyük fedakârlığı her zaman yapmaktadır” dedi.

‘Öğretmensizlikten kapalı okul yok’
Oğuz, öğretmensizlikten dolayı kapalı okul olmadığını belirterek, “2009–2010 öğretim yılında okul öncesi eğitimi yaygınlaştırmak ve kalitesini artırmak adına ilimizde yüzde 50 olarak hedef belirlendi. Denizli Valisi Sayın Yavuz Erkmen’in de destekleriyle okul öncesinde 51. sıralardan 24. sıraya yükseldik. ÖSS’de ve SBS’de ilk sıralardayız” dedi.

9 okulda deprem güçlendirme çalışmaları sürüyor
Oğuz, 9 okulun deprem güçlendirme çalışmaları devam ettiğini söyledi. Oğuz, “Denizli İl Milli Eğitim olarak ilimizde eğitimin seviyesini ve kalitesini el ve gönül birliği içerisinde gece gündüz çalışarak daha da arttırmak asıl hedefimiz. 2009-2010 Eğitim Öğretim yılının ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı