İmam hatip okulları 65. yaşında - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İmam hatip okulları 65. yaşında

İmam hatip okulları 65. yaşında

İmam Hatip Okullarının 65. Kuruluş Yıldönümü Denizli Cedide Abalıoğlu İmam Hatip Lisesinde düzenlenen programla kutlandı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ekim 2016 Salı, 10:34

Törene Vali Yardımcısı Ali Şanlıer, Din Öğretimi Eski Genel Müdürlerinden Halil Hayıt, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, İl Müftüsü Mehmet Aşık, Kredi Yurtlar Kurumu Bölge Müdürü Alaaddin Aktaş, DESKİ Genel Müdürü Doç. Dr. Mahmut Güngör, Merkezefendi İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Kılınç, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, dernek yöneticileri, emekli öğretmenler, sivil toplum kuruluş temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

imam-hatip-okullari-1

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programda Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencisi Enes Demirbaş Kur’an-ı Kerim okudu.

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Milli Eğitim olarak ağır bir yükün altında olduklarını belirterek, “15 Temmuz melanetinden sonra ülkemiz ve bizler toparlanmak için çok çaba sarf ediyoruz. Buradan şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Devletimizin hizmetkârı olarak tüm okullarımızı eğitim alanında en üst seviyeye taşımak zorundayız. İlimizde bağımsız veya ÇPL bünyesinde 22 İmam Hatip Anadolu Lisesi ve 27 İmam Hatip Ortaokulu eğitim vermektedir. 12 bin civarındaki öğrencimize 600 öğretmenimizle eğitim vermekteyiz. Bizler bu bayrağı en iyi şekilde dalgalandırmak zorundayız. İnsanlar yaradılış itibariyle farklı fiziksel özellikler ve karakterlere sahiptirler. İnsanın kendi hayatına yön vermesi kendi elindedir. Okul seçimi insanın kendi hayatında karar verdiği bir dönemdir. Okullarımızda pansiyon ve eğitim öğretim yönünden mükemmeli yakalama mücadelesi vermekteyiz. Var olan imam hatip okullarımızın haricinde 4 okul inşaatımız devam ediyor. Tam gün eğitime geçmek için var gücümüzle mücadele veriyoruz. Türkiye’de tüm eğitim kurumları ile tam güne geçen ilk il olmak istiyoruz. Sayın Valimiz adeta bir eğitim sevdalısı. Kendileri geldiği günden bugüne 8 okul protokolü yaptılar. Böylelikle hayırseverlerimiz eğitime yaklaşık 19 milyonluk bir katkı sağlamış oldu. Tüm hayırseverlerimize şükranlarımı sunuyorum. Öğretmenlerimize ve öğrencilerimize de başarılı bir eğitim öğretim dönemi diliyorum” dedi.

imam-hatip-okullari-2

Vali Yardımcısı Ali Şanlıer de Denizli’nin eğitimde Türkiye’de önde gelen illerden biri olduğunu belirterek, yapılan çalışmalarda valilik olarak her zaman daha iyiye ulaşmanın yollarını aradıklarını kaydetti. Şanlıer, eğitime katkı sağlayan hayırseverlere de teşekkür etti.

Sunuculuğunu Cedide Abalıoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Ömer Faruk Bolat ve Halil Yaşar Kollu’nun yaptığı program; okul öğrencilerinden Ahmet Melik Pazvant, Berivan Ergin ve Mehmet Koçak’ın okuduğu şiirlerle sona erdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı