İstiklal Marşı’nı ezbere okuma yarışması yapıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

İstiklal Marşı’nı ezbere okuma yarışması yapıldı

İstiklal Marşı’nı ezbere okuma yarışması yapıldı

İstiklal Marşı’nın kabul edilişinin yıldönümü kutlamaları başladı. Etkinlikler kapsamında İstiklal Marşı’nı ezbere okuma yarışması yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Mart 2021 Çarşamba, 17:29

Özgürlük, bağımsızlık ve Milli Mücadelenin en önemli belgelerinden biri olan İstiklâl Marşı’mızın Milli Marş olarak kabul edilişinin 100. yıl dönümü olması münasebeti ile 2021 yılı İstiklâl Marşı Yılı olarak kabul edildi.

“İstiklal Marşı’nın kabulünü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma” günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen İstiklal Marşını Ezbere Okuma yarışması il finalleri yapıldı.

Ortaokul öğrencileri arasında düzenlenen İstiklâl Marşını ezbere okuma yarışması Bereketli İmam Hatip Ortaokulu Salonunda gerçekleştirildi.

Denizli genelindeki tüm resmi/özel ortaokullarda yapılan yarışmanın ilk etabına her okulda birincilik için yarışmalar düzenlendi. İlçe finalleri ile devam eden yarışmaların son etabı il finali oldu. Her öğrenci İstiklâl Marşı’nı manevi duygular içerisinde kimi zaman göz yaşları, kimi zaman ise gururla okudu. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere Mehmet Akif Ersoy’un Genç Safahat adlı eseri hediye edildi.

İl finalinde Buldan Dört Eylül Fehmi Mehmet Şükriye Erensoy Ortaokulu öğrencisi Simay Peköz birinci oldu. Çal Şehit Ramazan Us İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Ayşe Tosun’un ikinciliği elde ettiği yarışmada, Güney Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Hasan Basri Sabaz da 3. oldu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödülleri; 12 Mart Cuma Günü yapılacak olan Mehmet Âkif ERSOY’u Anma ve İstiklâl Marşımızın Kabulünün 100.yıl dönümü il programında verilecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı