“Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak” projesi başladı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

“Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak” projesi başladı

“Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak” projesi başladı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü Pamukkale Ahmet Çalışkan Anaokulu ve Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu ortaklığı ile hazırlanan TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında “Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak” projesini TÜBİTAK onayladı. Proje çalışmaları başladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 3 Temmuz 2019 Çarşamba, 11:16

Proje eğitim programının açılışına İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Ramazan Yılmaz, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürü Reşat Erdoğan, Ahmet Çalışkan Anaokulu Müdürü Münire Kiriş, Müdür Yardımcısı Ebru Öztürk, öğretmenler Hürriyet Burhan, Kezban Zor ve Filiz Kansız ile proje ortağı olan Pamukkale Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulundan Dr. Öğretim Üyesi Eda Duruk ile Doç. Dr. Recep Şahin Arslan ve kursiyer öğretmenler katıldı.

Denizli’de TÜBİTAK 4005 Yenilikçi Eğitim Uygulamaları kapsamında hazırlanan ilk ve tek proje olma özelliğini taşıyan “Küçülen Dünyada Büyüyen Bir Halka Olmak”  projesiyle, okul öncesi öğretmenlerinin “yaratıcı yazma tekniği ile hikaye yazımı ve anlatıcılığı”  gibi farklı yöntemlerle öğrencilerin sadece ana dillerinin gelişimine katkıda bulunulması değil, aynı zamanda yabancı bir dil olarak İngilizcede de farkındalık oluşturulması hedefleniyor.

Proje eğitimine katılan okul öncesi öğretmenler sosyo-ekonomik düzeyi ortalamanın altında bulunan bölgelerin devlet okullarında çalışan 25 öğretmenden oluştu. Öğretmenlerin belirlenmesinde Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programı kapsamında A2 seviyesinde İngilizce diline hâkim olmaları ve mesleklerinin 15. Yılını geçmemiş olma ön şartı arandı.

Proje kapsamında eğitimler, atölye çalışmaları ve oyun tabanlı uygulamalar Pamukkale Üniversite Yabancı Diller Yüksek Okulu ve Ahmet Çalışkan Anaokulu işbirliği içerisinde yapılacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı