REKLAMI GEÇ

Kurs tamamlandı

Okul Öncesi Eğitim Kadrosuz Usta Öğretici Oryantasyon Kursu tamamlandı.

/ DENİZLİHABER / 25 Ağustos 2008 Pazartesi, 00:00

İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, 11-22 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilen, Kadrosuz Usta Öğretici Oryantasyon Kursu’na katılan 309 katılımcıya, sertifikaları verildi. Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen sertifika törenine Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin ve İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ve kurs öğretmenleri katıldı.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz kursun planlandığı gibi tamamlandığını, katılımcıların okul öncesi kurumlarında çalışabilecek düzeye geldiklerini belirtti. Okul öncesi eğitimin önemine vurgu yapan Oğuz, “Atatürk’ün belirlediği hedefler doğrultusunda geleceğin büyüklerini yetiştirecek olan sizlersiniz. Bu alanda yapılacak iyi atılımlar ileride bizlere iyi eğitimli nesiller olarak geri dönecektir” dedi.

Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, “Açılışını beraber yaptığımız bu kursun kapanışını da sizlerle yapmaktan ve bu mutlu gününüzde sizlerle birlikte olmaktan dolayı çok mutluyum” dedi. Ertekin, “Bu kursun başarıya ulaşmasındaki en önemli etken sizlerin kurs süresince göstermiş olduğu istek ve azimdir. Bu da bizi çok memnun etti. Denizli olarak okul öncesi eğitimde yüzde 100 başarıyı hedeflerken bu tür kursların da yetersiz kaldığımız noktalarda bizlere destek sağlayacağını düşünüyoruz. Eğitimin her aşamasında iddialı bir iliz. Bu iddiamızı her geçen sene daha da üst seviyelere taşımak için çaba sarfediyoruz. Yüksek öğretim sınavlarında gösterdiğimiz başarıları okul öncesi eğitim alanında da göstermek istiyoruz. Valilik ve Milli Eğitim olarak bu konuda sürekli çalışmalar yapıyoruz. Okul öncesi eğitimde sağlanacak başarı ileriki zamanlarda ilimizin her alanda çok iyi yerlerde olmasını sağlayacaktır” dedi. Kursun gerçekleştirilmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerini sunan Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, yüksek başarı gösteren kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı