LGS öncesi maske ve dezenfektan gönderildi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

LGS öncesi maske ve dezenfektan gönderildi

LGS öncesi maske ve dezenfektan gönderildi

Liselere Geçiş Sınavı için geri sayım başladı. 20 Haziran’da gerçekleştirilecek önemli sınav öncesi öğrencilere dağıtılacak maske ve dezenfektanlar ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 5 Haziran 2020 Cuma, 13:47

20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek LGS öncesinde hazırlıklar sürüyor.

Sınava girecek öğrenciler ve görevlilerin kovid-19’dan korunmaları için sınavın gerçekleştirileceği okullarda dezenfekte işlemleri sınav öncesinde tamamlanacak.

Milli Eğitim Müdürlüğü sınav önlemleri kapsamında toplum sağlığını korumak amacıyla sınavda kullanılmak üzere ihtiyaç duyulan malzemeleri 19 ilçe milli eğitim müdürlüklerine gönderdi.

Sınavın sağlık açısından güvenli yapılabilmesi için her türlü önlemin alındığını belirten Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “LGS yapılacak olan okullarımızın dezenfeksiyon malzemeleri ile öğrenci ve sınav görevlilerimizin kullanacağı kişisel maske ve ekipmaların temini kurumumuzca yapıldı. Sınav yapılacak okullara ulaştırılmak üzere malzememizi 19 ilçemize gönderiyoruz. 20 Haziran 2020 günü ilimizde 256 okulumuzda LGS gerçekleştirilecek. İlçelerimize gönderdiğimiz malzemeler okullara ulaştırılarak sınavın sağlık ve hijyen koşullarında yapılması sağlanacak. Denizli olarak 20 Haziran günü ekiplerimizin koordinasyonunda sınavı başarılı bir şekilde gerçekleştireceğiz. LGS için hazırlanan malzemeler ilimizdeki mesleki eğitim veren okullarımızda üretildi. Bu bizim için ayrıca bir gurur kaynağı olmuştur. Ülkemizde kovid-19 vakasının görüldüğü ilk günden bügüne kadar meslek liselerimiz önemli çalışmalara imza atarak ülkemizin pandemi ile mücadelesinde önemli rol oynadılar. Öğretmenlerimizi yaptıkları çalışmalardan dolayı tebrik ediyorum. Sınavın sağlık ve hijyen şartlarında gerçekleştirilmesi adına hazırlanan malzemelerin okullara kadar dağıtımını ve koordinasyonunu yapan mesai arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum” dedi.

Koronavirüs salgınında toplum sağlığını korumak adına LGS yapılacak 256 okula toplamda 64.070 cerrahi maske, 2.128 el dezenfektanı, 512 yüzey dezenfektanı ve 3.120 yüz siperliği gönderdildi.

20 Haziran Cumartesi günü Denzili’de 256 okulda 1.360 derslikte, toplam 19.254 öğrenci LGS’ye girecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı