REKLAMI GEÇ

LGS ve YKS’ye girecek öğrencilere kaynak

LGS ve YKS’ye girecek öğrencilere kaynak

Milli Eğitim Müdürlüğü, bakanlık tarafından gönderilen LGS ve YKS kaynak kitaplarını 8. ve 12. sınıf öğrencilerine dağıtmaya başladı. Müdür Süleyman Ekici, kitap dağıtım etkinliğine katıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 6 Mayıs 2022 Cuma, 17:10

Velilerin üzerindeki maddi yükü de kaldıracak olan bu adımla birlikte hazırlanan LGS ve YKS Çalışma kitapları toplam 12 milyon adet basılarak 8. ve 12. sınıf öğrencilerinin ücretsiz kullanması için dağıtılmaya başlandı.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü de basımı tamamlanarak 81 ile gönderilen yardımcı kaynakları öğrencilere ulaştırmaya başladı.

Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Pamukkale İlçesi Hacı İbrahim Cin Ortaokulu ve Merkezefendi İlçesi Lütfi Ege Anadolu Lisesi öğrencileriyle sınıflarında bir araya gelerek ücretsiz kaynak kitaplarını şahsen öğrencilerle buluşturdu.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in 2022 yılı sonuna kadar 100 milyon yardımcı kaynak kitabın öğrencilerin kullanımına sunulacağına dair sözünü hatırlatan İl Milli Eğitim Müdürü Ekici, konuşmasında; “Her bir öğrencimizin ayrı ayrı hedefleri ayrı ayrı hayalleri var. 2 yılı bulan salgın sürecinin öğrencilerimize olan etkilerini ortadan kaldırmak adına ve sahip oldukları hedefleri gerçekleştirmelerine yardımcı olmak noktasında Bakanlığımız tarafından birçok çalışma gerçekleştiriliyor. İçerisinde bulunduğumuz eğitim öğretim yılının başından bu yana hiç ara vermeden yüz yüze eğitime devam ettik. Okullarımızı açık tutarak aldığımız tedbirlerin de yardımıyla salgın mücadelesini sürdürürken aynı zamanda öğrencilerimize sunduğumuz yardımcı kaynak desteğiyle birlikte öğrenme kayıplarını ortadan kaldıracak adımlar attık. Bugün de; hem Hacı İbrahim Cin Ortaokulunda hem de Lütfi Ege Anadolu Lisesinde öğrencilerimizle buluşarak, onların, akademik ve sosyal-kültürel başarılarına katkı sağlayacağına emin olduğumuz LGS ve YKS Çalışma kitaplarını dağıtıyoruz. Milli Eğitim Bakanlığının ölçme değerlendirme konusunda yetkin öğretmenleri tarafından büyük bir özveriyle hazırlanan bu kitaplar öğrencilerimizin başarıya ulaşma yolculuklarında yanlarından ayırmayacakları önemli eğitim materyalleri arasında yerini almıştır” dedi.

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan dağıtım planı çerçevesinde Denizli’nin 19 ilçesinin tamamında eğitim öğretim gören 8. ve 12. sınıf öğrencilerine; TYT Matematik, TYT Fizik, TYT Kimya, TYT Biyoloji, TYT Türkçe, TYT Tarih, TYT Coğrafya, TYT Felsefe, YDT İngilizce, AYT Matematik, AYT Fizik, AYT Kimya, AYT Biyoloji, AYT Türk Dili ve Edebiyatı, AYT Tarih, AYT Coğrafya, AYT Felsefe Grubu ve LGS Çalışma Kitabı olmak üzere toplam 127.620 yardımcı kaynak dağıtılacak.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı