Liselilerin maske ve siperlik tasarımı tescillendi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Liselilerin maske ve siperlik tasarımı tescillendi

Liselilerin maske ve siperlik tasarımı tescillendi

Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından tasarlanan maske ile siperliğin bir arada olduğu, genişliği renkli lastik ve cırt cırt bantla ayarlanabilen tasarım, Türk Patent ve Marka Kurumu’nca tescillendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 25 Mart 2021 Perşembe, 17:35

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 2019 yılında hayata geçirdiği “Meslek Liseleri Markalaşıyor” projesi kapsamında yürütülen çalışmalarla, kent genelindeki mesleki eğitim okulları tarafından geçtiğimiz günlerde bir ürün için tasarım tescil belgesi ve bir ürün için de marka patenti alınmıştı.

Çalışmalar neticesinde markalaşma, inovatif girişimcilik çalışmalarında alınan patent ve tescil belgelerine bir yenisi daha eklendi. Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri tarafından tasarlanan maske ile siperliğin bir arada olduğu, genişliği renkli lastik ve cırt cırt bantla ayarlanabilen tasarım, Türk Patent ve Marka Kurumunca tescillendi.

ÖNCELİKLİ İHTİYAÇLARIN KULLANIMINDA ÖNE ÇIKAN BİR TASARIM OLDU
Denizli’de mesleki eğitim alanında ikinci “Tasarım Tescil Belgesi” alan Kale Ethem Özsoy Çok Programlı Anadolu Lisesi’nin başarısına dikkan çeken İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, öğrenci ve öğretmenlerin pandemi sürecinde ortaya çıkan öncelikli ihtiyaçların kullanımında kolaylık ve pratikliği öne çıkaran bir tasarım yaptığını ifade etti.

Ekici, “Yaptıkları tasarımla sağlık sektöründen tutun günlük yaşantımızda da halkımızın rahatlıkla kullanabilceği bir ürün ortaya çıkardılar. Yaptıkları tasarım ile Türk Patent Kurumu’ndan tescil belgesi almaya hak kazanan öğretmen ve öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Meslek liselerimizin her biri elimizde bulunan ayrı bir değer. Mesleki eğitim her devirde altın değerindedir. Her zaman değerine değer katar. Şuna yürekten inanıyorum ki; mesleki eğitim okullarımızdaki her bir öğretmenimiz ve öğrencimiz ülke sanayimizin lokomotifidir” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı