REKLAMI GEÇ

Mesleki Eğitim Okulları Yeni Öğretim Yılına Hazır

Mesleki Eğitim Okulları Yeni Öğretim Yılına Hazır

Denizli’de ortaöğretim alanında hizmet veren mesleki eğitim okul müdürleri 2019-2020 eğitim öğretim yılının değerlendirmesi için bir araya geldi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Ağustos 2019 Çarşamba, 17:14

Pamukkale Gülay Kaynak Sarıkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Ramazan Kayayurt ile mesleki eğitim veren okul müdürleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Ülkemizin geleceği için mesleki eğitim büyük önem taşımaktadır. Denizli olarak mesleki eğitim alan çocuklarımızı alanların da en iyisi olarak yetiştirmeliyiz. Bu bağlamda siz değerli müdürlerimize ve öğretmenlerimize önemli görevler düşüyor. Mesleki eğitime yönlendirme ortaokul çağlarında başlıyor. Meslek liselerimiz öğrencilerimizin kendi yeteneklerini ve ilgilerini keşfetmelerine yardımcı olma adına ortaokul birinci sınıftan itibaren meslek tanıtımlarını başlamaktadırlar” dedi.

“Meslek Liselerinin cazibesinin artırılmasındaki faktörlerden biride Döner Sermayeli okullardır” diyen Milli Eğitim Müdürü Oğuz, “İlimizde 11 meslek lisemizde Döner Sermaye işletmesi bulunmaktadır. Döner Sermaye işletmelerimiz ekonomiye yaptıkları katkıların yanı sıra öğrencilerimizin okul hayatlarında iş deneyimi ve tecrübesi kazanmalarına da fırsat tanımaktadır. Mesleki Eğitim veren okullarımızda geçmiş yıllarda başlattığımız mezun takip çalışmalarımız devam etmektedir. Mesleki eğitim alan öğrencilerimizin meslekleri ile ilgili iş kollarına yönlendirilmesi ve kendilerini bu alanlarda geliştirmelerinin sağlanması açısından mezun takibi önem arz etmektedir” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un konuşmasının bititiminde Şube Müdürü Ramazan Kayayurt 2023 eğitim vizyonu hakkında yapılacak işlerin genel değerlendirmesini yaptı. Sektörle yapılan işbirliği protokollerinin güncellenerek yeni eğitim öğretim yılı için yenileneceğini belirtti.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı