Milli Eğitim’de ilk E-Sınav yapıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Milli Eğitim’de ilk E-Sınav yapıldı

Milli Eğitim’de ilk E-Sınav yapıldı

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapımı tamamlanan Hacı Ayşe Yıldız Ölçme ve Değerlendirme Merkezi gerçekleştirilen ilk E-Sınav ile kapılarını açtı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 2 Haziran 2020 Salı, 15:12

Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün Saltak Caddesi’ndeki eski hizmet binasında yer alan E-Sınav salonları Gerzele Mahallesi’nde yapımı tamamlanan hizmet binasında taşındı.

Pandemi sürecinde Milli Eğitim Bakanlığınca eğitim-öğretim faaliyetleri ile merkezi sınavlarında da geçici süre durdurulması sonrası ilk E-Sınav, Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerlerine yönelik olarak 1 Haziran’da gerçekleştirildi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 1 Haziran’da yapılan ilk sınav oturumu öncesi Hacı Ayşe Yıldız Ölçme ve Değerlendirme Merkezine ziyarette bulundu. Hayırseverimizin katkıları ile yeni bağımsız bir binaya kavuşan ölçme ve değerlendirme merkezinde maske, mesafe ve hijyen kurallarına uygun olarak yapacağımız ilk sınavımızı yeni binamızda yapmanın heyacanı içerisindeyiz diyerek sözlerine başlayan Müdür Oğuz; “Bu binamızın öncelikle adaylarımıza, öğretmenlerimize, milli eğitim camiasına ve öğrencilerimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

2 E-Sınav Salonu ile hizmet vermeye başlayan Hacı Ayşe Yıldız Ölçme ve Değerlendirme Merkezinde aynı zamanda İl Milli Eğitim Müdürülüğü Soru Havuzu çalışmalarını sürdüren öğretmenlerde görev yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığınca E-sınav salonlarında online olarak Özel Motorlu Taşıt Sürücü Kursiyerleri sınavları ile Mesleki Eğitm Merkezleri Kalfalık ve Ustalık Teorik e-Sınavları gerçekleştiriliyor. Pandemi süreci sonrası normalleşme kapsamında 1 Haziran itibari ile E-Sınav salonlarında sınavlar tekrar başladı.

Sınavlara hijyen kuralları kapsamında maskesiz aday alınmıyor. Adayları bina içerisine alınmadan önce yetkililer tarafından ateşleri ölçülüyor ve ellerini dezenfekte etmeleri sağlanıyor.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı