Milli Eğitim’de yüz yüze eğitim hazırlığı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Milli Eğitim’de yüz yüze eğitim hazırlığı

Milli Eğitim’de yüz yüze eğitim hazırlığı

Milli Eğitim Bakanlığı’nca 21 Eylül’de okul öncesi ve ilkokul 1. sınıfların kademeli olarak açılacağının duyurulmasının ardından Millli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 19 ilçe milli eğitim müdürü, resmi ve özel okul öncesi ve ilkokul müdürleri ile dijital ortamda bir araya geldi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 9 Eylül 2020 Çarşamba, 16:52

Telekonferans yöntemi ile gerçekleştirilen toplantıda 21 Eylül öncesi yapılacak hazırlık çalışmaları ile sonrasında yapılacak iş ve işlemler değerlendirildi.

Eğitim yöneticilerine seslenen Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Okul öncesi ve ilkokul birinci sınıflarda 21 Eylül olarak belirlenen başlangıç tarihinde yüz yüze eğitim öğretime başlayacağız. İlkokul birinci sınıf öğrencilerimiz uyum haftasında 1 gün, daha sonraki haftalarda ise haftada 2 gün olacak şekilde okullarımızda olacak. 21 Eylül’den itibaren geçecek üç haftanın sonunda diğer kademelerde ve sınıflarda eğitim-öğretime başlama konusundaki süreç Bakanlığımızca yeniden değerlendirilecek. Yüz yüze eğitimde veli rızası ön planda olacak ve öğrencisini okula göndermek istemeyen velilerimizin dilekçe ile başvuru yapmaları yeterli olacaktır. Bu durumda öğrencimiz, uzaktan eğitime devam edecek ve devamsız sayılmayacaktır. Yüz yüze eğitimde Sağlık Bakanlığının tavsiye kararları doğrultusunda sınıf mevcutları gruplara ayrılarak azaltılacak ve okulda kalış süreleri de en minimum süreye indirilecektir.
Servislerde aynı sınıflarda olduğu gibi seyreltilmiş olarak kullanılacak, servislerin kurallar dahilinde taşıma yapıp yapmadıkları emniyet yetkilerince taşıma sürecinde, öğrenci okula geldiği anda okul idarecileri ile öğretmenler tarafından kontrolleri yapılacak. Okullarımızın tamamında maske ve yeterli düzeyde el dezenfektanı bulundurulacak. Bakanlığımızın yayınladığı COVID 19, öğrenci, veli ve idareci-öğretmen bilgilendirme rehberleri doğrultusunda çalışmalarımızı öğretmenlerimizin gayretleriyle yapacağız” dedi.

EBA televizyonu ve EBA dijital platformu üzerinde güçlü bir alt yapıya sahip olduklarını belirten Oğuz, “Uzaktan eğitimde canlı dersler sürecin vazgeçilmezi olmuş durumda. Bu süreçte öğretmenlerimiz öğrencileri ile iletişimi bu platformalar üzerinde sorunsuz gerçekleştirmektedirler. Tüm dünya olarak zor bir dönemde geçiyoruz ama en sağlıklı ve en tedbirli bir şekilde yüz yüze eğitim öğretimi açmak için çalışıyoruz. Öğrencilerimizi okullarında tüm sağlık tedbirlerinin alınmış olarak karşılamak için hazırlıklarımızı gece gündüz kesintisiz devam ettiriyoruz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı