MYO’nun yeni öğrencileri Tabea ile tanıştı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

MYO’nun yeni öğrencileri Tabea ile tanıştı

MYO’nun yeni öğrencileri Tabea ile tanıştı

Kale Meslek Yüksekokulu’nda eğitime yeni başlayan öğrenciler için tanışma programı düzenlendi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 10 Ekim 2018 Çarşamba, 08:59

Gün içinde, iki farklı etkinlikle gerçekleştirilen programın ilki, Kale MYO Konferans Salonu’nda yapıldı. Programda sinevizyon gösterisi ile Pamukkale Üniversitesi’nin tanıtımı,eğitim öğretimin işleyişi ve akademik hayat hakkında bilgi verildi. Öğrencilerin soruları ve talepleri de dinlendi.


İkinci etkinlikte ise öğrencilere Kale ilçesi tanıtılırken bu kapsamda, kazı çalışmaları PAÜ Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa BEYAZIT tarafından yürütülen Tabae antik kentine bir gezi düzenlendi. Bu yıl ilki gerçekleştirilip geleneksel hale getirilmesi planlanan Tabae Antik Kent yürüyüşüne; Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih SAĞINÇ, Kale MYO Müdürü Prof. Dr. Ersan ÖZ, Kale İlçe Emniyet Amiri Murat BAŞTÜRK, ilçe protokolü, Kale MYO akademik ve idari personeli ile vatandaşlar katıldı. Kent Kazı Heyetinde görevli Yusuf BAŞTÜRK ve Meryem CANSEVEN Tabae antik kent ile ilgili genel bilgi verdi.


Davul zurna eşliğinde antik kent gezilirken Cevherpaşa Camii, Tek Minareli Camii, Türk hamamı, Roma hamamı ziyaret edilerek yapılarla ilgili bilgilendirme ve tanıtım yapıldı. Antik kent yürüyüşünün ardından eski güreş alanında düzenlenen kokteylde meşhur Kale biberinden yapılan “Biber Tatarı” ikramı yapılırken Zeybek gösterileri ile de görsel bir şölen gerçekleştirildi.
Kale MYO Müdürü Prof. Dr. Ersan ÖZ, bir konuşma yaptı, Öz yeni gelen öğrencilere hoşgeldiniz diyerek, “Öğrencilerimizin gerek üniversitemiz gerekse ilçemiz ile kaynaşması için bu yıl farklı bir etkinlik yapmak istedik. Bu kaynaşmanın hem öğrencilerimize hem de ilçemize faydalı olacağını düşünüyorum. Bu yıl ilkini düzenlediğimiz Tabae Antik Kent Yürüyüşümüz inşallah bundan sonraki yıllarda da devam eder. Yeni gelen öğrencilerimize eğitim öğretim hayatında başarılar diler, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür ederim.” dedi.


Programın ardından Esnaf ve Sanatkârlar Odası tarafından gerçekleştirilen toplantıya katılan Kale MYO Müdürü Ersan ÖZ, öğrencilerin sorun ve taleplerini dile getirirken, Kale esnafından, öğrencilere gerekli desteğin verilmesini istedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı