REKLAMI GEÇ

Öğrenim hayat boyu

Öğrenim hayat boyu

İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu toplantısı yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 26 Eylül 2014 Cuma, 09:42

İl Millî Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, hayat boyu öğrenmeden sorumlu şube Müdürü Hüseyin Selçin, Azmi Koçoğlu, 19 ilçenin halk eğitim müdürleri, kamu kurum ve kuruluşları, üniversiteden akademisyenler ile sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

Şube Müdürü Hüseyin Selçin, katılımcılara 2013-2014 eğitim-öğretim yılında halk eğitim merkezi müdürlüklerince yürütülen çalışmalar ve istatistiki veriler hakkında katılımcılara bilgiler verdi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Hayat boyu öğrenme hayatımızın bir parçası haline geldi. Halk eğitim ve mesleki eğitimde farkındalık oluşturarak, yenilikler ve güzellikler yapmak zorundayız. Ayrıca eğitim öğretim alanında bu güzellikleri toplumla paylaşmak zorundayız. 7’den 70’e halkımızın her bireyine kapımızı açarak ulaşmamız gerekiyor. Halk eğitim ve mesleki eğitim alanında yapılan çalışmalar bir yerlere ışık vermek ve ışık tutmak zorundadır. İlimiz eğitimin her alanında iyi durumdadır. İyiyiz diyerek daha iyisini ve mükemmelinin arayışından hiçbir zaman vazgeçmeyeceğiz. Günümüzün ihtiyaçlarına cevap veren kurslar ve eğitimler düzenleyerek halkımıza faydalı olabiliriz. Standartlaşmış kurs ve eğitimler çok eski zamanlarda kaldı. Yenilikçi ve geliştiriciliğe öncü olarak yol göstermeliyiz. Bugünkü toplantımızda çeşitli kamu kurum ve kuruluş temsilcileri ile sivil toplum kuruluşlarıyla bir aradayız. Yaptığımız bu işbirliği ile yeni fikirler ve görüşler alma imkanı doğuyor. Bunlar faaliyetlerimizin gelişmesi ve ilerlemesinde büyük rol oynamaktadır. Katkılarınızdan dolayı hepinize teşekkür ederim” dedi.

Toplantıda, Hayat Boyu Öğrenmeye işlerlik kazandırılması ve katılım oranlarının artırılması için yapılacak çalışmalar, yöremizde unutulmaya yüz tutmuş geleneksel el sanatlarının yaşatılması için yapılacak çalışmalar, Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında yürütülen faaliyetler ile çalışmaların kamuoyuna duyurulması ve tanıtılması konuları ele alınarak katılımcıların görüşleri ve fikirleri alındı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı