REKLAMI GEÇ

Öğrenme şenliği ve mesleki eğitim fuarı açıldı

Öğrenme şenliği ve mesleki eğitim fuarı açıldı

Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı açıldı. Vali Karahan, mesleki eğitme ihtiyaçları olduğunu belirtti.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 19 Haziran 2019 Çarşamba, 15:39

Güney Ege Kalkınma Ajansı ve Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliği ile ‘Geleceğim Mesleğim’ temasıyla düzenlenen Öğrenme Şenliği ve Mesleki Eğitim Fuarı, Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde açıldı.

Açılışa Vali Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ali Değirmenci, Milli Eğitim Müdür Vekili Hüseyin Başgün, GEKA Genel Sekreter Vekili Özgür Akdoğan, öğrenciler ile veliler katıldı.

Etkinlikte katılımcılara seslene Vali Hasan Karahan, Fuarın kentteki mesleki eğitimin kapasitesini, potansiyelini bütün vatandaşlara gösterip mesleki eğitime olan ilgiyi ve katılımı sağlamak amacıyla düzenlendiğini söyledi.

Denizli’de mesleki eğitim ile ilgili ciddi bir potansiyelin olduğunu ifade eden Karahan, “Mesleki eğitime ihtiyacımız da var. Denizli hem sanayi hem turizm hem de ciddi bir tarım ve hayvancılık şehri olarak bu hizmetlerin yürütülmesinde önemli rol oynuyor. Kalifiye elemana, ara elemana çok sayıda ihtiyacımız var onun için de önem veriyoruz. Bütün mesleki eğitim kurumlarımız, okullarımız, liselerimizde sanayici ile iş birliği anlamında ciddi faaliyetleri var” diye konuştu.

Güçlü bir Türkiye’nin güçlü bir sanayi, güçlü bir teknoloji ve güçlü bir eğitim ile olacağını dile getiren Karahan, “Bunları yapacak kişiler de işlerini bilen seven ve bu konuda motive olmuş insanlar olacak. Mesleki eğitim almış ve hayatın her aşamasında çok başarılı olmuş pek çok örnek var. Bunların tabi çeşitli vesileler ile okullarımızda birebir kariyer günlerinde ya da eğitimin başka aşamalarında tanıtılmasında büyük fayda var” dedi.

İki gün devam edecek olan etkinlik boyunca meslek lisesi öğrencileri ve öğretmenleri mesleki eğitimi teşvik etmek amacıyla okullarının tanıtımını yapacaklar ve yıl boyunca gerçekleştirdikleri örnek projeleri de sergileyecekler.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı