REKLAMI GEÇ

Öğretmen okulları 167 yaşında

Öğretmen okulları 167 yaşında

Denizli Öğretmen Okulu, Lisesi, Eğitim Enstitüsü Mezunları ve Çalışanları Birleşme ve Dayanışma Derneği, 1848 yılında eğitim hayatına başlayan öğretmen okullarının 167’inci kuruluş yıldönümünü kutladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 17 Mart 2015 Salı, 09:33

Öğretmen okullarının 167. kuruluş yıldönümü kutlama etkinliği Çatalçeşme Oda Tiyatrosu’nda yapıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Öğretmen Marşı da okundu.
Denizli Öğretmen Okulu, Lisesi, Eğitim Enstitüsü Mezunları ve Çalışanları Birleşme ve Dayanışma Derneği Başkanı emekli öğretmen Orhan Özdemir, öğretmen okullarının ülkenin bel kemiği olduğunu belirterek, “Öğretmenlerin asıl amacı ulus ve ülke bütünlüğünü korumak ve yaşatmaktır. Öğretmenler ‘Emekli olduk’ diye kendinizi toplumdan soyutlamayın. Belediye encümenlerinde, kent konseylerinde, derneklerde sorgulayıcı eleştirici ve hümanist bir eğitimci olarak görevimize devam edelim. Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin öğretmenleriyiz. Siyasal görüşlerin tutsağı olmayalım. Sokaklar, yollar, minibüsler, parklar bizim eğitim alanımız. Denizli öğretmen okulundan mezun olan, okuyan, çalışan ve bu okulda öğretmenlik yapmış saygın arkadaşlarım derneğimize sahip çıkalım. Dergimize sahip çıkalım. Dergimize yazı yazalım” dedi.

Konuşmaların ardından Hakkı Dereköylü Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi öğrencileri Türk Halk Müziği konseri verdi.

ic-1PAÜ’DE PANEL YAPILDI
Öte yandan, Pamukkale Üniversitesi’nde Öğretmen Okullarının Kuruluşunun 167. Yıldönümü nedeniyle panel düzenlendi. Eğitim Fakültesi Engin Aksel Konferans Salonu’nda gerçekleşen “Öğretmenin Bugünü ve Geleceği” konulu panele Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Selahittin Özçelik, dekanlar, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.
Prof. Dr. Ali Rıza Erdem tarafından yönetilen panelde Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyeleri Doç. Dr. Ali Ünal ve Doç. Dr. Mustafa Yavuz panelist oldular. Panelde Doç. Dr. Ünal, “Okul Temelli Mesleki Gelişim”, Doç. Dr. Yavuz ise “Yeni Nesil Okulda Öğretmen” konulu sunumlarını yaptılar.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı