REKLAMI GEÇ

Öğretmenler hatıralarıyla yarışacak

Eğitimciler Birliği Sendikası (Eğitim-Bir-Sen) geleneksel hale getirdiği, “Öğretmen Hatıraları’ yarışmasının bu yıl dördüncüsünü düzenliyor. Yarışma sonunda, eserler bir kitapta toplanacak.

/ DENİZLİHABER / 2 Eylül 2008 Salı, 00:00

Yarışmanın, öğretmenlerin, öğretmenlik hayatı boyunca yaşadıkları hatıraları eğitim çalışanlarının istifadesine sunmak amacıyla düzenlendiğini belirten Eğitim Bir-Sen Denizli Şube Başkanı Ahmet Sert, “Hatıralarınız, hatıralarımız olsun” sloganıyla, Eğitim Bir-Sen Genel Merkezi tarafından başlatılan yarışmanın bu yılki konusunun, öğretmenlerin unutamadıkları hatıraları olduğunu ifade etti.

Sert, “Bu yarışmayla eğitime emek vermiş, birikim sahibi öğretmenlerimizin tecrübelerini eğitim çalışanlarının istifadesine sunmak, bu tecrübeleri kitap haline getirerek kalıcı kılmak istiyoruz. Öğretmen ve öğretmen adaylarını mesleki tecrübeyle buluşturmanın yanı sıra, yeni yazarların ortaya çıkmasının yolunu açmak hedefindeyiz. Yöneticilere, bu yarışmada ortaya çıkacak eserlerle, öğretmenlik mesleğinin özünü ve hangi şartlarda yapıldığını yansıtarak, sorunlara çözüm üretmelerine yardımcı olmak istiyoruz” dedi.

Yarışmanın son katılım tarihinin 1 Kasım 2008 olduğunu söyleyen Sert, “Bundan önce yapılan üç yarışmanın şube birincilerini kitap haline getirmiştik. 2005 yılı şube birincilerini “Mum Işığında Son Mahni”, 2006 yılı şube birincilerini “Yüreğimdeki Resimler”, 2007 yılı şube birincilerini ise “Yola Düşenler” adlı kitaplarda toplamıştık. Yoğun ilgi gören bu kitaplardan bugüne kadar 100 bin adet basılıp ücretsiz olarak dağıtıldı. Dördüncüsünü düzenlediğimiz bu yarışmanın şube birincileri de kitap haline getirilerek kamuoyunun hizmetine sunulacak” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı