REKLAMI GEÇ

Öğretmenlere İlk yardım Eğitimi

Öğretmenlere İlk yardım Eğitimi

Denizli İl Milli Eğitimi Müdürlüğü ve Denizli İl Sağlık Müdürlüğü işbirliği ile “İlkyardım Öğrenelim, Öğretelim Projesi” yürürlüğe girdi. Proje kapsamında Denizli’de görev yapan öğretmenlere ilk yardım eğitimi verilecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Eylül 2014 Perşembe, 10:43

“İlkyardım Öğrenelim, Öğretelim Projesi”, Denizli merkez ilçelerindeki liselerde görev yapan ve ilkyardım derslerine giren öğretmenler ile ilkyardım gerektiren durumla sıkça karşılaşan öğretmenler arasında yapılan anketlerde öğretmenlerin yüzde 78’inin temel ilkyardım eğitimi almak istediğinin ortaya çıkması üzerine hayata geçirildi.

Proje kapsamında, Denizli’de görev yapan lise öğretmenleri iki günlük ilkyardım eğitimi alacak. Projenin ve eğitimlerin açılış programına İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Sağlık Müdürü Dr. Mahmut Tekin, milli eğitim şube müdürü, sağlık müdür yardımcıları ve öğretmenler katıldı.

Sağlık Müdürü Mahmut Tekin, “AVM’ler gibi hastaneler yapılmakta ama bu hastanelerimizde korkunç yığılmalar oluşmaktadır. Hasta sayılarında hiçbir zaman azalma olmamaktadır. Sağlık Müdürlüğü olarak ilkyardım eğitimi bilincini oluşturmak istiyoruz. Bu konuda öğretmenlerimiz bizim en büyük paydaşımız. Millî Eğitim Müdürlüğü ile ortak bir çalışma yapmak istedik. Öğretmenlerimize uyguladığımız anketlerde ilk yardım konusuna büyük bir talep geldi. Bu doğrultuda yaptığımız protokolle ilk etapta liselerde görev yapan beden eğitimi, biyoloji ve sağlık bilgisi öğretmenlerine yönelik eğitimler gerçekleştirilecektir. Öğretmenler bizim en büyük destekçimiz ve onların desteğini bekliyoruz” dedi.

denizli-ogretmenlere-ilkyardim-ic

Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz da, “Bizler eğitimcileriz. Müfredatımız doğrultusunda sağlık bilgilerini derslerde teorik olarak işlemekteyiz. Öğrencilerimizin eğitimlerinin mükemmel bir şekilde almaları sağlarken güvenli ortamlar ve okullar en önemli önceliklerimiz. Hizmetlerimizi sürdürürken zaman zaman diğer kamu kurum ve kuruluşlarımızla ortak çalışmalarımız olmaktadır. Bugünkü projede bunlardan biri ve çok önem vermekteyiz. Okullarda, öğrencilere ilk olarak ulaşacak öğretmenlerin yapacağı doğru müdahaleler, öğrencinin sakat kalmasını önleyebilir ya da hayatının kurtarılmasını sağlayabilir. İlkyardım eğitimini öğretmenlerimize vererek okul güvenliği konusunda ayrı bir adım atılmış oluyor” diye konuştu.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı