Oğuz, 2023 eğitim vizyonunu anlattı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Oğuz, 2023 eğitim vizyonunu anlattı

Oğuz, 2023 eğitim vizyonunu anlattı

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 2023 Eğitim Vizyonu çerçevesinde hazırlanan projeler ve gerçekleştirilecek faaliyetleri değerlendirmek üzere Çameli ilçesinde eğitim yöneticileri ile bir araya geldi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Aralık 2019 Çarşamba, 18:06

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, 2023 Eğitim Vizyonu çalışmaları içi Çameli’de yapılan toplantıya katıldı. Oğuz, toplantıda yaptığı konuşmada; “ Yeni yüzyılın beraberinde getirdiği yeni gereksinimler var. Bu yeni gereksinimlere sahip olmak için 2023 Eğitim Vizyon Belgesinde bahsedildiği gibi 21. Yüzyıla ait becerilere kusursuz bir şekilde hâkim olmalıyız. Dijital, finansal, sağlık, ekoloji ve sosyal medya gibi bir çok alanı kapsayan çoklu okuryazarlık da içinde bulunduğumuz yüzyılın olmazsa olmaz becerilerinden biridir. Hayat boyu öğrenme süreçlerinde, yalnızca çocuklarımız ya da gençlerimize değil, farklı hedef kitlelerine de daha hızlı ulaşmak, mesleki, kültürel ve sosyal becerilere yönelik en güncel öğrenme programlarını kullanarak yaş itibariyle örgün eğitim kapsamında kalmış bireylerin de bu öğrenme süreçlerinden eksiksiz yararlanabilmeleri sağlamak 2023 Eğitim hedeflerimizin ön sıralarında yer alıyor. 2023 Eğitim Vizyonu; değerlerinin farkında, fırsat eşitliğini savunan, toplumca kabul gören, çağın becerilerine sahip, gelecekle ilgili tasavvur ortaya koyabilen bir eğitim bilincinin oluşma yolculuğudur” dedi.

Eğitim yöneticileri ile yaptığı değerlendirmelerin ardından Çameli Anadolu Lisesi ve Çameli Atatürk Ortaokulunda öğretmen ve öğrencilerle bir araya gelen Müdür Oğuz, ilçedeki tasarım-beceri atölyelerini ziyaret etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, okul ziyaretlerinin ardından Çameli Kaymakamı Didem Dinç Özay’ın katılımı ile 19 ilçe Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ile Çameli Hayri Dev Kongre Kültür Merkezi Toplantı Salonunda toplantı gerçekleştirdi. Halk Eğitimi Merkezleri kurslarının günümüz ihtiyaçları doğrultusunda planlanması ve daha geniş kitlelere ulaşması konuları üzerinde durulan toplantıda 2019 yılı içerisinde ilçelerde açılan kurslar ve kursiyer sayıları değerlendirildi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı