REKLAMI GEÇ

Oğuz, özel okul ve üniversite istedi

Oğuz, özel okul ve üniversite istedi

İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, özel sektörden özel ilköğretim, lise gibi okullar açmasını beklediklerini belirterek, “Denizli’de, özel sektör temsilcilerine, özel bir üniversite açmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

/ DENİZLİHABER / 8 Aralık 2009 Salı, 17:53

Denizli’de il genelinde faaliyet gösteren tüm özel öğretim kurumlarına, değişen mevzuatlar hakkında bilgi vermek ve Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliği’ni tanıtmak amacı ile Halk Eğitim Merkezi’nde toplantı yapıldı. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nce, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’un başkanlığında yapılan toplantıya; özel okul, özel dershane, özel sürücü kursları, özel yabancı dil ve bilgisayar kursları ile özel özel eğitim kurum müdürleri, kurucuları ile ilçe milli eğitim müdürlüklerinde özel öğretim şubesinden sorumlu şube müdürleri şefleriyle birlikte katıldı.

“Temizlik yapın”
Toplantının açılış konuşmasını yapan İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, özel öğretim kurumlarının eğitim için çok önemli kurumlar olduğunu belirtti. Oğuz, “Çalışmalarımızda her şeyden önce insan sevgisi ile hareket edilmesi gerekiyor. Son zamanlarda ülke gündeminde olan Domuz Gribi’ne karşı, kurumlardaki çalışmalar titizlikle yürütülüyor. Özel öğretim kurumlarının da Domuz Gribi’ne karşı, kurumlarında temizlik yapmalarını istiyoruz” dedi.

“Özel öğretim kurumları artıyor”
Oğuz, özel öğretim kurumlarının mevzuatlarında, 14 Şubat 2007 tarihinden itibaren, Milli Eğitim Bakanlığı’nca değişiklikler yapılmaya başlandığını hatırlatarak, “14 Şubat 2007 tarihinde, 625 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu kaldırılarak, 5580 sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Kanunu yürürlüğe girdi. Bu tarihten sonra, özel öğretim kurumlarının sayısında da hızlı bir artış oldu. Her geçen gün de özel kurumların sayısı artmaya devam ediyor” dedi.

“Dershane ve kurslarda yüzde 100’lük artış var”
Oğuz, MEB Özel Öğretim Kurumları Kanunu yürürlüğe girdiği tarihten bu yana, Denizli’deki özel kurumların sayısı yaklaşık yüzde 50 arttı. Bu süreçte dershanelerin, sürücü kurslarının ve yabancı dil kurslarının sayısında yüzde 100’e yakın bir artış oldu. Denizli’de, 2007 yılında 39 olan dershane sayısı bugün 79, 28 olan sürücü kursu sayısı 49, 13 olan bilgisayar ve yabancı dil kursu sayısı 26 oldu. Ayrıca İleri Seviye Aşçılık Kursu, İş Makineleri ve Operatörlüğü Kursu, İş Kamyonları Kullanma Kursu, Sermaye Piyasaları, Borsa ve Dış Ticaret Kursu, Açıköğretim ve KPSS alanında da yeni kurslar açılmaya başlandı” dedi.

“Özel okul ve üniversite açın”
Son yıllarda, Denizli’de bireysel başarıdan daha çok, kitlesel başarının arttığını belirterek, “Bundan sonra, İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak özel sektörden özel ilköğretim, lise gibi okullar açmasını bekliyoruz ve özel okul açmalarını öneriyoruz. Yine ekonomisiyle, turizmiyle, sanayisiyle ve nüfusuyla hatta girişimci insanıyla, tüm gerekli şartları taşıyan Denizli’de, özel sektör temsilcilerine, özel bir üniversite açmalarını tavsiye ediyoruz” dedi.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, özürlü bireylere yönelik hizmet veren, özel özel öğretim kurumlarıyla ilgili çalışmalarından dolayı, ülke genelinde bir örnek il olan Denizli’nin, Milli Eğitim Bakanlığı’nca, ödüllendirildiğini söyledi. Oğuz’un ardından, Özel Öğretim Şubesi’nden Sorumlu Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Özevcimen, değişen kanun ve yönetmelikler hakkında bir sunum yaptı. Özevcimen, sunumda yeni uygulamaya konulan ve uygulamadan kaldırılan hususları açıkladı.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı