REKLAMI GEÇ

Oğuz’dan eğitim-öğretim yılı mesajı

Oğuz’dan eğitim-öğretim yılı mesajı

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, yaklaşan eğitim-öğretim yılı öncesinde yaptığı açıklama ile öğrencilere, ailelerine ve eğitim camiasına mesaj verdi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 16 Eylül 2016 Cuma, 10:47

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılına sayılı günler kaldı. Öğrencileri okul heyecanı sararken, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz’dan eğitim sezonu öncesi önemli açıklamalar geldi.

“İyi yetişmiş bir nesil, ülkemizin en önemli sermayesidir. Güçlü ve kalkınmış bir Türkiye”nin yolu da eğitimden geçmektedir” diyen Milli Eğitim Müdürü Oğuz, “Bu anlamlı haftada, Türkiye’nin geleceği olan çocuklarımız, okullarına, arkadaşlarına ve öğretmenlerine; öğretmenlerimiz eğitim ve öğretime hazır, sevgiye susamış körpecik fidanlara kavuşmanın mutluluk ve heyecanı içinde iken çok kıymetli anne babalar, çocuklarının okula başlamasının gurur ve coşkusunu yaşamaktadır” ifadelerini kullandı.

Açıklamasında meslektaşlarına da mesajlar veren Oğuz, “İnsanlar, eğitim yolu ile sadece bilgi ve birikimlerini değil aynı zamanda milli, manevi ve evrensel değerlerini de gelecek nesillere aktarır. İyi bir insan olmak, iyi bir vatandaş olmak, çevresine ve insanlığa faydalı bireyler olarak hizmet etmek ancak ve ancak eğitim yolu ile mümkündür. Evrensel değerlerin yanında milli değerlerine sahip çıkan, demokrasi ve insan haklarını özümsemek kendine güvenen, hür düşünen, sorgulayan, bilgiyi üretebilen, Cumhuriyetimizi geleceğe taşıyacak nesiller yetiştirmek; ülkemizi güçlü kılacaktır. Bu süreçte kuşkusuz en büyük görev, siz öğretmenlerimize düşmektedir” dedi.

Anne ve babalara da seslenen Oğuz, “eğitimin ailede başlar” sözünü hatırlattı. Oğuz, “Bu sözün ruhuna uygun olarak çocuklarımıza iyi bir model olmalı, öğretmenlerimizle işbirliği içinde çocuklarımızın en iyi şekilde yetişmelerine katkı sağlamalı, onların takipçisi olmalıyız. Çağın şartlarına uygun şekilde eğitim almış vatandaşlara sahip ülkeler, gelişmişlik düzeyi bakımından üst sıralarda yer alacaktır. Geleceğimiz olan çocuklarımızı, ülkemizin ihtiyacı olan eğitimli insan gücü özelliklerine uygun olarak yetiştirmek için tüm imkânlarımızı Denizli’mizin hizmetine sunma çabası içindeyiz” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı