Okul Öncesi Eğitim Modelleri tanıtım toplantısı yapıldı - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Okul Öncesi Eğitim Modelleri tanıtım toplantısı yapıldı

Okul Öncesi Eğitim Modelleri tanıtım toplantısı yapıldı

2023 Eğitim Vizyonu Okul Öncesi Eğitim hedefleri doğrultusunda “Okul Öncesi Eğitim Almamış Hiçbir Çocuk İlkokula Başlamasın” kampanyası çerçevesinde İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı anaokullarında, Diyanet Başkanlığına bağlı 4-6 yaş eğitim kurumları ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığına gündüz bakım evlerinde devam takip, drama ve masal anlatma eğitimleri ile çocukların eğitime kazandırması için okul öncesi eğitim modellerinin tanıtımı toplantısı  yapıldı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 29 Eylül 2019 Pazar, 09:44

Merkezefendi Yenişehir Anaokulunda gerçekleştirilen toplantıya İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz,  Şube Müdürü Mustafa Vural, bağımsız anaokulu müdürleri, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü yetkilileri ile Denizli Müftü Yardımcılarının katılımı ile gerçekleştirildi.

Geleceğimizin mimarı olacak çocuklarımızın eğitim hayatlarına hazırlanması ve becerilerinin geliştirilmesinin ilk adımı olan 60 bağımsız anaokulu ile ilimize hizmet vermekte olduklarını belirten İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz konuşmasında “Okul Öncesi Eğitim Almamış Hiçbir Çocuk İlkokula Başlamasın kampanyası ile ilimizde okul öncesi çağında bulunan öğrencilerimizin her birinin okul öncesi eğitimden geçmesini sağlamak istiyoruz. Denizli İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze bağlı 60 bağımsız anaokulumuz var. Her biri marka okulumuzdur. Aynı zamanda ilimizde Müftülük bünyesinde 60 adet 4-6 yaş eğitim kurumu var. Yine gündüz bakım evi olarak Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı 57 kurum var. Tüm bu kurumlar müfredat bakımından Bakanlığımızın müfredatını uygulamaktadırlar. Her biri e-okul sistemine kayıtlıdır. Okul öncesi eğitim almış çocuklarımız okul hayatlarına daima bir adım önde başlıyorlar” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı