REKLAMI GEÇ

Okul yaptırmak için emeklilikten vazgeçti

Okul yaptırmak için emeklilikten vazgeçti

İşadamı Hasan Hüseyin Ateş, Cankurtaran Mahallesi’ne okul yaptıracak. “Okula benim de katkım olsun” diyen eşi Şefika Ateş de bireysel emeklilik hakkından vazgeçerek, okul yapımına 400 bin lira destek sağladı.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 7 Mayıs 2015 Perşembe, 08:30

Denizlili hayırseverlerin eğitime destekği sürüyor. Okul yaptıranlar kervanına Şefika – Hasan Hüseyin Ateş çifti de katıldı. Cankurtaran’da yaptırılacak ve 1,5 milyon liraya mal olacak eğitim kurumunun protokolü imzalandı. İmza törenine Vali Şükrü Kocatepe, İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, hayırsever işadamı Hasan Hüseyin Ateş, eşi Şefika Ateş ve çocukları Mehmet ile Ekrem Ateş katıldı.

Ateş’in imza öncesi yaptığı açıklamada, önemli bir detayı paylaştı. Ateş, “Bizim daha önceden bir okul yaptırma niyetimiz vardı. Hatta 3-4 sene evvel sayın müdürüme müracaat etmiştim. Öğrenci azlığı sebebiyle geri çekilmiş ve beklemeye geçmiştik. Nasip bugüneymiş. İnşallah haziran ayının 15’i gibi başlayıp en kısa zamanda bitireceğiz. Ben, hanımıma sizin huzurunuzda teşekkür etmek istiyorum. Eşim için 10 sene önce özel bir bankada bireysel emeklilik için hesap açtırmış ve para yatırmıştım. Önümüzdeki ay emekli olacaktı. Bu okul yaptırma işi çıkınca, ‘Ben emekli olmak istemiyorum. Benim de bir katkım olsun’ dedi. Aşağı yukarı 400 bin lira da eşimin bu okula katkısı olacak. Bu yüzden ona da teşekkür ediyorum. Aynı zamanda oğullarımıza da bize verdikleri katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Valimiz Şükrü Kocatepe ise, işadamı Hasan Hüseyin Ateş ve ailesine eğitime verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, “Milli eğitimimize yaptıkları bu önemli katkı gerçekten örnek bir davranış. Kendilerinin hamiyetperverliğini, yardım severliğini gösteriyor. Bu davranışları aynı zamanda vefa duygusunun da en güzel örneği. Çünkü yetiştiği yere bir okul yaparak, çocukluğunun geçtiği yere de bir hizmet götürmüş oluyorlar” diye konuştu.

Eski binanın yıkılması ile yapılacak olan yeni okul bodrum+zemin+1 kattan oluşacak. 10 derslik ve 139 öğrenci kapasiteli Şefika-Hasan Hüseyin Ateş İlkokulu 1,5 milyon liraya mal olacak ve tamamı hayırsever tarafından karşılanacak. Okulun 2016 yılında eğitim-öğretime açılması planlanıyor.

 

 

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı