REKLAMI GEÇ

Okullar afete hazır  

Okullar afete hazır   

Millî Eğitim Bakanlığı ve Başbakanlık Afet ve Acil Yönetimi Başkanlığı (AFAD) arasında imzalanan “Afete Hazır Okul Kampanyası” protokolü kapsamında Denizli’de görevli öğretmen ve yöneticilere “Okul Afet ve Acil Durum Planları Hazırlama Eğitmen” eğitimi verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 20 Eylül 2014 Cumartesi, 10:32

Eğitmen eğitimleri sonucu sertifika almaya hak kazanan yönetici ve öğretmenlere Millî Eğitim Müdürlüğü Toplantı Salonunda düzenlenen törenle sertifikaları verildi.

Sertifika törenine İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Afet Acil Durum Müdürü Recep Demirci, Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ragıp Çelik, AFAD Şube Müdürü Yusuf Karayel ve sertifika almaya hak kazanan yönetici ve öğretmenler katıldı.

İl Afet Acil Durum Müdürü Recep Demirci, “Başkanlığımızca Afete Hazır Türkiye Projesini hayata geçirdik. 3 aşamalı olan bir projedir bu. Bunlar “Afete Hazır Aile, Afete Hazır Okul ve Afete Hazır İşyeri”dir. Afete Hazır Okul protokolü kapsamında siz değerli öğretmenlerimiz ve yöneticilerimiz eğitimden geçtiniz. Bundan sonraki süreçte okullarda afet ve acil durum planları hazırlanacaktır. Bu görev artık sizlerindir. Sizlerde bizlerin birer parçası oldunuz. Hepinize başarılar diliyorum” dedi.

denizli-afete-hazir-okul-ic
İl Millî Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, il genelinde 17 yönetici ve 20 öğretkenin eğitimden geçtiğini belirterek, “Bizler eğitimciyiz  ve çocuklarımızın güvenli ortamlarda eğitim almaları için var gücümüz ile çalışıyoruz. Sizlere takdim edilecek olan sertifikalar bunların bir kanıtı. Çünkü çocuklarımızı güvenli ortam ve mekanlarda eğitim yaptırmak zorundayız. Bilinçli kişilere ihtiyacımız var. Yapılan protokol çerçevesinde ilimizde 17 yönetici ve 20 öğretmen arkadaşımız bu eğitimden geçmiştir. Bugünden sonra şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki “Afete Hazır Okul” ve Afete Hazır Türkiye”. Eğitimleri alıp afet konusunda eğitmen olan ilk grupsunuz. Sizlerden destek ve hizmet bekliyoruz. Keşke kazalar, afetler olmasa ama bizler bunlara her zaman hazırlıklı olmak zorundayız.  Bu sertifikaların kötü günler için hiç kullanılmaması temennisi ile çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Mahmut Oğuz ve Recep Demirci, eğitime katılan okul yöneticileri ile öğretmenlere sertifika verdi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı