REKLAMI GEÇ

“Okullar resmi olarak tatil edilmedi”

“Okullar resmi olarak tatil edilmedi”

Bugün sabah saatlerinde merkez üssü Aydın’ın Buharkent İlçesi ile Denizli’nin Sarayköy İlçesi arası olan 4.9 büyüklüğündeki depremi kuvvetli bir şekilde hisseden Denizli’de, İl Kriz Merkezi acil olarak toplandı. Vali Erkmen, okulların resmi olarak tatil edilmediğini söyledi.

/ DENİZLİHABER / 4 Aralık 2009 Cuma, 13:38

Sabah meydana gelen depremin ardından İl Kriz Merkezi’nde görevli grup başkanları Vali Yavuz Erkmen başkanlığında, Emniyet Müdürlüğü’ndeki merkezde toplandı. Vali Yardımcısı Mehmet Çapraz, depremin meydana gelmesinin ardından, Denizli Merkez, Sarayköy, Babadağ, Akköy, Tavas, Acıpayam ve Çameli İlçeleri’nde de depremin hissedildiğini söyledi.

“DUYUMLARI DEĞERLENDİRİYORUZ”
Vali Yavuz Erkmen, depremin ardından Kriz Merkezi’nin çalışmalarına başladığını söyleyerek, “Öncelikle bütün vatandaşlarımıza geçmiş olsun diyoruz. Bugün sabah hepimizin çok kuvvetli şekilde hissettiği deprem sonrasında, kriz merkezi olarak faaliyetlere başlanmıştır. Deprem sonrasında neler yapılması gerektiği konusunda önceden hazırlıklı olunduğu için, her grup arkadaşımız kendi grubunun ne yapacağı konusunda bilinçli vaziyettedir. Şu ana kadar Kriz Merkezi’ne gelen bilgiler ve duyumlar değerlendirilmiştir. Şu ana kadar herhangi bir can kaybının olmayışı sevindiricidir. Tabi bazı yerlerde sıva çatlağı gibi ya da duvar çatlağı gibi hasar ihbarları yapılmaktadır. Bu da oluşturulan ekipler tarafından yerinde bakılmakta ve değerlendirilmektedir” dedi.

“OKULLAR RESMİ OLARAK TATİL EDİLMEDİ”
Okulların resmi olarak tatil edilmediğini ifade eden Vali Erkmen, “Okullarda resmi olarak tatil yapılmamıştır. Okul müdürleri kendi okullarını psikolojik olarak değerlendirip, bu kararı vermeleri istenmiştir. Ama şu ana kadar birkaç okulumuzun haricinde, psikolojik olarak etkilenen ve devamsızlık olan okulumuz bulunmamaktadır. Okullarımız kendileri kararlarını vereceklerdir” diye konuştu.

“PANİK YAPMAYIN”
Konuşmasında yapı güvenirliliğinin önemine dikkat çeken Vali Yavuz Erkmen, “Bizim her zaman söylediğimiz gibi, kamu ya da özel yapı güvenliğinin sağlanması gerekiyor. Yapı güvenirliliği yerine getirildiği sürece, kaç büyüklüğünde deprem olursa olsun vatandaşlarımızın korkmaması gerekiyor. Bu hususa her zaman dikkat etmelerini istiyoruz. Panik yapılacak bir hususa gerek yoktur. Ama Denizli’nin birinci derece deprem bölgesinde olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkartmadan yaşantımızı sürdürmemiz gerekmektedir. Bu anlamda uzman arkadaşlarımızın depremle karşılaşıldığında nasıl hareket edileceği konularındaki uyarılarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Kesinlikle bu hayatı panik derecesine getirecek şekilde herhangi bir olumsuzluğa yol açılmamalıdır. Temennimiz, inşallah herhangi bir afetle karşılanmadan vatandaşlarımızın sağlıklı ve güvenli bir şekilde yaşantılarının devamıdır. Gelişmeleri kriz merkezi olarak izliyoruz” dedi.

Emniyet Müdürlüğü’ndeki İl Kriz Merkezi’nin telefonları şunlar:
265 94 12-265 85 88-269 97 99

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı