Okullarda ders zili yarın çalıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Okullarda ders zili yarın çalıyor

Okullarda ders zili yarın çalıyor

Öğrenciler ve öğretmenler için uzun tatil dönemi sona erdi, 2019-2020 eğitim öğretim dönemi yarın (pazartesi) başlıyor. 189 bin 541 öğrenci ve 14 bin 458 öğretmen için ders zili çalıyor.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 8 Eylül 2019 Pazar, 09:15

2019-2020 eğitim öğretim dönemi yarın başlıyor. Uzun bir tatilin ardından 189 bin 541 öğretmen ile birlikte 14 bin 458 öğretmen izin ilk ders zili çalıyor. Öğrenciler, Denizli genelinde bulunan bin 120 okuldaki 10 bin 288 derslikte yeni eğitim öğretim dönemine başlayacak.

MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ OĞUZ’DAN MESAJ
Yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması nedeniyle bir mesaj yayınlayan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, öğrenci, öğretmen ve velilere seslendi.

Yeni eğitim-öğretim döneminin hayırlı olmasını temenni eden Oğuz, “Yarınlarımızın teminatı olan evlatlarımızı; milli ve manevi değerlere bağlı, vatanını ve milletini seven, vatanına ve milletine hizmet etmek için birbirleriyle yarışan, iyi bir insan, iyi bir vatandaş ve sorumlu bireyler olarak yetiştirmek hepimizin en büyük vazifesidir. Sevgili öğrencilerimizin hak ettikleri güzel ortamlarda eğitim görmeleri; eğitim çalışanlarımızın en verimli ortamlarda çalışmaları bizim önceliğimizdir” dedi.

Öğrencilerin 2019-2020 eğitim-öğretim yılında da yeteneklerine ve isteklerine göre yeni yeni başarılar tatmalarını isteyen Oğuz, “Derslerinizde, sportif, sanatsal ve kültürel etkinliklerinizde sorumluluk sahibi olarak özenli ve sistemli çalışmayı kendinize ilke edininiz. Öğretmenleriniz ve arkadaşlarınızla sevgi, saygı temeline dayalı, hedefini belirlemiş, gayretli öğrenciler olarak başarılı bir öğretim yılı geçireceğinize inanıyor, sizlere kucak dolusu sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Çocukların yetişmesinde ailelerin katkılarının çok büyük olduğunu hatırlatan Oğuz, “Olumlu ve yönlendirici desteğinizle ve çocuklarınıza yapacağınız rehberlikle onların özgüvenlerinin artmasına katkı sağlayacaksınız. En önemli varlığımız olan çocuklarımızı sadece ders başarılarıyla değil, onları kendi dünyalarında yaşayan ve gelişen bireyler olarak değerlendirmelisiniz. Bunları yaparken okul-aile işbirliği esasına dayalı olarak öğretmen ve okul yönetimi ile sürekli iletişim kuracağınıza inanıyorum” dedi.

Öğretmenlerden de öğrencileri eleştirel ve geliştirici düşünen, iletişim becerileri gelişmiş, araştıran, sorgulayan, problem çözebilen, bilgi teknolojilerini kullanabilen, girişimci bireyler olarak yetiştirmelerini isteyen Oğuz, “Çocuklarımızı okullarımızda ve sınıflarımızda sizlere emanet etmekten gurur duyuyor, bu eğitim-öğretim yılının hep birlikte yeni mutluluk ve başarılara tanıklık edebileceğimiz güzel bir yıl olmasını diliyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı