REKLAMI GEÇ

Okur-yazar oldular, belgelerini aldılar

Okur-yazar oldular, belgelerini aldılar

Halk Eğitim Merkezi tarafından açılan kursa katılarak okur-yazar hale gelen kursiyerlere düzenlenen törenle belgeleri verildi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 21 Şubat 2020 Cuma, 17:13

Pamukkale Halk Eğitim Merkezi’nde gerçekleştirilen belge törenine, Vali Hasan Karahan, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Şube Müdürü Fikret Sarısoy, Pamukkale İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Zekeriya Arif Tokmak, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Abidin Mutlubaş, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Vali Hasan Karahan, herhangi bir nedenle eğitim öğretim hakkından yararlanamayan vatandaşların okuryazar hale gelebilmeleri için açılan okuma yazma kurslarının Halk Eğitim Merkezlerinde devam ettiğini söyledi.

Vali Karahan, ”Ülkemizde okuma yazma bilmeyen kimse kalmayacak sloganıyla başlatılan seferberlik kapsamında Denizli ilimiz genelinde 2019 yılında 471 kurs açılarak, 1942 kursiyer bu kurslardan faydalandırılmış, 2020 yılında ise 90 kurs açılarak 582 kursiyer bu kurslardan belge almaya hak kazanmıştır. Bugün sertifika töreni gerçekleştirdiğimiz Pamukkale Halk Eğitimi Merkezi’nde ise bu sayı 2019 yılında 65 kurs, 624 kursiyer olup, 2020 yılında ise şu ana kadar 10 kurs açılarak 330 kursiyere okuma yazma yolunda ilk adımlar attırılmıştır. 2020 yılında açılan kurslarda okuma-yazma öğrenerek okur-yazarlık belgesi almaya hak kazanan 21 kursiyerimiz var ve onlara belgelerini verdik. Okuma-yazma seferberliğinde emeği geçen tüm eğitimcilerimize teşekkür ediyorum. Kurslara katılarak okuma-yazma belgesi alan kursiyerlerimizi tebrik ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı