Ortaokul ders kitaplarını onlar yazıyor - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ortaokul ders kitaplarını onlar yazıyor

Ortaokul ders kitaplarını onlar yazıyor

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz ortaokul ders kitabı yazım ekibiyle bir araya geldi.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 18 Ekim 2017 Çarşamba, 13:17

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğünce yeni müfredat doğrultusunda ortaokullarda okutulacak ders kitapları, Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda görevli öğretmenler ve Pamukkale Üniversitesi akademisyenlerinden oluşan 27 kişilik komisyon tarafından yazılıyor.

Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, Denizli 80.Yıl Bağbaşı Öğretmenevi’nde Maarif Müfettişleri Başkanı Erol Al, Şube Müdürü Mustafa Vural’ın da katıldığı yemekte komisyon üyeleriyle tanıştı.

Yemekte konuşan Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, “Bakanlığımız tarafından yeni müfredat programı 2017-2018 eğitim-öğretim yılında uygulanmaya başlandı. Toplamda 51 dersin müfredatı yenilendi. Yenilenen müfredat formatör öğretmenler vasıtası ile il genelinde öğretmenlerimize anlatıldı. Yıl içerisinde velilerimize de bu konuda bilgilendirmeler yapacağız. Bakanlığımızca 2005 yıllarında başlayan değişim 2016 yılında daha da ivme kazandı. Bugün yapılan çalışmaların temelleri o zamanlara dayanıyor” dedi.

Değişen müfredatla birlikte okullarda okutulacak ders kitaplarının da MEB bünyesinde görevli öğretmenlerce yazıldığını belirten Oğuz, “MEB Eğitim Genel Müdürlüğü’nce ders kitabı olarak okutulacak matematik 7. sınıf, fen bilgisi 6. sınıf ve müzik 6. sınıf kitapları bugün bir araya geldiğimiz değerli öğretmenlerimiz ve akademisyenlerimiz tarafından yazılıyor. İlimiz adına çok gurur verici bir durum. Komisyonumuz 5 Eylül 20177 tarihinde çalışmalarına başladı. Aksi bir durum oluşmadığı sürece 2018 Ocak ayının sonlarına doğru bu 3 kitabın yazımı tamamlanacak. 2018-2019 eğitim öğretim yılında da ülke genelinde ders kitabı olarak kullanılacak. Yaptıkları özverili çalışmalardan dolayı komisyonda görevli öğretmenlerimize ve akademisyenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı