Ortaokul öğrencilerine fotoğrafçılık eğitimi - denizlihaber.com - Denizli Haber, Denizli'nin en çok okunan gazetesi
REKLAMI GEÇ

Ortaokul öğrencilerine fotoğrafçılık eğitimi

Ortaokul öğrencilerine fotoğrafçılık eğitimi

Pamukkale Üniversitesi Fotoğraf Topluluğu (PAÜFOT), Acıpayam Alcı Ortaokulu öğrencilerine fotoğraf ve görsel sanatlar eğitimi verdi. Topluluğun gönüllü olarak verdiği eğitimde; insan, doğa ve çevre odaklı çekilen fotoğraflar okul koridorlarında sergilenecek.

Haber Merkezi / DENİZLİHABER / 11 Nisan 2019 Perşembe, 09:27

Pamukkale Üniversitesi Sağlık, Bilim ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı olarak çeşitli etkinlikler düzenleyen PAÜFOT, Acıpayam Alcı Ortaokulu’nda öğrencilerle profesyonel fotoğrafçılıkla ilgili deneyimlerini paylaştı. Topluluk olarak dezavantajlı ilköğretim okullarında toplumsal hizmet ve sorumluluk projeleri yürütmek isteyen PAÜFOT üyeleri edindikleri teknik tecrübeleri DSLR fotoğraf makinalarıyla köyde yaşayan öğrencilere aktardı.


Okulun vermiş olduğu eğitimin meydana gelen problemlerin çözümünde önemli rol oynadığını ifade eden PAÜFOT Öğrenci Topluluğu Başkanı Aide Erkan, kentte eğitim gören çocuklar ile kırsal kesimde eğitim gören çocukların arasındaki başarı düzeyi farkını kapatmak adına bu gibi sosyal çalışmalara köylerde de destek verilmesinin önemli olduğundan bahsetti.

Erkan, köy okullarındaki öğrencilerin teknik olarak bazı becerileri keşfedebilmesinin önemini ve bu becerilerin ileride öğrencilere yol göstereceğini belirterek, topluluk üyeleriyle gönüllü olarak Acıpayam Alcı Ortaokulu’ndaki öğrencilere bu fotoğrafçılık eğitimini verdiklerini ifade etti.


Hem Eğlendiler Hem Öğrendiler
Acıpayam Alcı Ortaokulunda verilen fotoğrafçılık eğitiminde; PAÜFOT üyeleri öğrencilere çekim teknikleri ve kompozisyon bilgisi içeren temel fotoğrafçılık eğitimi akabinde öğrencilerle uygulamalı olarak insan, doğa ve çevre odaklı çekimler gerçekleştirdi.

Acıpayam Alcı Ortaokulu öğretmenlerinden Ali Alper Savuran, Seher Sarıkaya ve Anıl Aysel organizasyonuyla gerçekleştirilen eğitimde çekilen nitelikli fotoğraflar seçilerek okul koridorlarında sergilenecek.

Yorum Yaz

Aşağıdaki gerekli alanlara bilgilerinizi girmelisiniz. e-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

 karakter kaldı